2022 відкрив багато нових смартфонів — флагманських, неординарних, проривних, недорогих. Час підбивати підсумки. Які смартфони виправдали очікування та відповідають своїй ціні? Що можна подарувати собі чи близьким на Новий рік? Чи є альтернатива дорогим рішенням? Вибрали смартфони, які гідні бути в топ-списку за критерієм співвідношення ціни та якості.
iPhone 14 Pro Max — флагман по праву, а не статусу
Фанати Apple нерідко купують iPhone за звичкою. Фанати Android принципово уникають «яблучну» техніку через високу вартість. У результаті апарати стають предметом суперечки, а чи не дослідження. iPhone 14 Pro Max – модель, яка задовольнить потреби представників обох таборів.
iPhone 14 Pro Max отримав передовий чіп A16 Bionic і став найпотужнішим смартфоном 2022 року. A16 у тестах випереджає топовий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 відразу на 40%. Результат – ідеальна швидкість роботи, моментальна чуйність оболонки та нуль проблем навіть у режимі складної багатозадачності.
Екран діагоналлю 6,7 дюйма з частотою оновлення 1-120 Гц приголомшливо красивий і плавний. Функцію AOD (постійно увімкненого дисплея) розробники адаптували під актуальні тренди. На Pixel 6 і подібних апаратах AOD – мінімалістичний фон з оповіщеннями, датою та годинником. На iPhone 14 Pro Max AOD повторює екран блокування з виведенням погоди, повідомлень та шпалер.
Додамо до портфоліо флагмана адаптивний Dynamic Island, який перетворив виріз камери на панель з оповіщеннями, та камери 48 МП. Вони знімають навіть у ProRAW, не поступаються плавністю відео (в режимі Action Mode) екшн-камерам і вражають чіткістю і деталізацією знімків.
iPhone завжди лаяли за слабку автономність. Модель 14 Pro Max отримала акумулятор ємністю 4323 мА год і може працювати без підзарядки до 13 годин. Життя із зарядником біля розетки — у минулому. І нехай швидкість зарядки 20W сильно поступається конкурентам, 14 Pro Max залишається найкращим смартфоном року.
Основні характеристики iPhone 14 Pro Max:
- дисплей: 6,7 дюйма, OLED (2796 x 1290);
- процесор: A16 Bionic;
- хранилище: 128/256/512 ГБ или 1 ТБ;
- ОЗП: 6 ГБ;
- камери: 48 МП основна, 12 МП ультраширока, 12 МП телефото, 12 МП фронтальна;
- вага: 240 р.
Головні переваги:
- приголомшлива камера;
- творчий Dynamic Island;
- відмінна автономність;
- зйомка в Action Mode із приємною плавністю відеоряду.
Альтернатива – Sony Xperia 1 IV. Це смартфон для любителів ручних фото, 4K-контенту та музичного жанру.
Xiaomi 12T Pro – недооцінений субфлагман
XIaomi 12T Pro не найдорожчий апарат 12 лінійки, але він стрімко увірвався в топ-рейтинг завдяки потужній начинці, автономності, шикарному дисплею. Для таких моделей, як 12T Pro, вигадали окрему категорію — субфлагмани. І в ній смартфон від XIaomi за 30 000 гривень не знає собі рівних.
Побіжний погляд на характеристики апарату породжує думки про флагманську начинку. Другий за продуктивністю у світі мобільний чіп Snapdragon 8+ Gen 1, AMOLED-дисплей 120 ГЦ, камера 200 Мп, 8/12 ГБ ОЗП – такий смартфон має коштувати тисячі 80 мінімум. Але він коштує дешевше. Компроміси, на які пішли розробники:
- пластиковий, а чи не металевий корпус;
- дизайн без вишукувань;
- не гарантується, що під час тривалих ігрових сесій на ультранастройках апарат не нагріватиметься.
Мінуси усуваються просто: перші два – чохлом, третій – покупкою ігрового смартфона =. В іншому 12T Pro чудовий. Дисплей – з насиченими, глибокими кольорами та технологією HDR10+ для виразної контрастності відео. Чіпсет – із запасом за потужністю для будь-яких додатків. Камери – з відмінною деталізацією вдень і вночі, реалістичними кольорами, пристойним рівнем ширококутних знімків. Доступна зйомка відео в режимі 8K, кіношні ефекти та одночасний запис із передньої та задньої камер. Смартфон дивує і закохує навіть закоренілих фанатів продукції Apple .
З акумулятором ємністю 5000 мА · год Xiaomi 12T Pro живе щонайменше день без підзарядки. При помірному використанні два. Заряджати смартфон ЗУ на 120W одне задоволення: 24 хвилини – і 0% перетворюються на 100%. Приємний бонус – можливості повної, глибокої, детальної кастомізації оболонки MIUI під себе.
Xiaomi 12T Pro поступається конкурентам у дизайні, не претендує на звання камерофона року, але об’єктивно в рази сильніше за аналоги. За 30 000 гривень краще за апарат у 2022 році просто немає.
Основні характеристики XIaomi 12T Pro:
- дисплей: 6,67 дюйма, AMOLED 120 Гц (2712 х 1220);
- процесор: Snapdragon 8+ Gen 1;
- хранилище: 128/256 ГБ;
- ОЗП: 8/12 ГБ;
- камери: 200 МП основна, 8 МП ширококутна, 2 МП макро, 20 МП селфі-камера;
- вага: 203 р.
Головні переваги:
- продуктивність із великим запасом для будь-яких завдань;
- зарядка 120W;
- відмінна автономність;
- хороші камери для звичайного користувача.
Альтернатива – Samsung Galaxy S22 Ultra. Повноцінний флагман зі стілусом, дизайном, що запам’ятовується, і дуже яскравим, соковитим дисплеєм.
Google Pixel 7 Pro – камерофон з інтелектом
Новий Pixel 7 Pro отримав оновлений чіп Tensor другого покоління, величезний та яскравий дисплей з тонкими рамками та безліч корисних та зручних фішок у чистій оболонці. Але головне — штучний інтелект, який ще більше бере участь у житті апарату і допомагає робити напрочуд гарні кадри буквально одним натисканням.
Запасу яскравості (пікова — 1500 нит) дисплея вистачить, щоб розглянути будь-яке зображення під сонцем, що палить. Екран апарату – 6,7 дюймів, але завдяки тонким рамкам він здається масштабнішим, посилюється ефект занурення. Про точність кольорів і насиченість сказано багато – дисплей Pixel 7 Pro з адаптивною частотою оновлення 10-120 Гц видає суперплавну і живу картинку.
Місце в топі апарату дісталося за унікальні (і це не фігура мови) функції ОС та камери. Оболонка моделі – без сміття та шкідливих додатків. Google додав максимум кастомізації для користувачів. Змінюється все: від плеєрів і іконок до віджетів. Фірмовий штучний інтелект у дусі Скайнет із фільму «Термінатор» впроваджено у смартфон. ІІ вміє розпізнавати мовлення того, хто телефонує, і символи на фотографіях, автоматично виправляє знімки в офлайн-режимі.
Інтелект від Google виводить зйомку на рівень “натисни на кнопочку – отримай класне фото”. Pixel 7 Pro об’єктивно сильніший за Galaxy S22 Ultra у ширококутному та нічному режимах — знімки без шумів і з шикарним динамічним діапазоном радують на 100%. Телеоб’єктив позбавлений зернистості кадрів. ІІ на всіх етапах веде користувача за руку і ніби каже: «Не хвилюйся, я зроблю цей знімок ще кращим».
Основні характеристики Pixel 7 Pro:
- дисплей: 6,7 дюймов, OLED (3120 х 1440);
- процесор: Tensor G2;
- хранилище: 128/256/512 ГБ;
- ОЗП: 12 ГБ;
- камери: 50 МП основна, 12 МП ультраширока; 48 МП телеоб’єктив;
- вага: 212 р.
Головні переваги:
- камера, камера та ще раз камера;
- яскравий та соковитий дисплей;
- чіпсет для будь-яких завдань, крім ігор;
- унікальний ШІ.
Альтернатива – незвичайний доладний Huawei P50 Pocket з флуоресцентним режимом.
Poco M5s – бюджетний, стильний, автономний
Довгі роки титул «Топ за власний кошт» належав апаратам Xiaomi. Тепер естафету приймає суббренд китайського гіганта – Poco. Моделі Poco серії Х міцно закріпилися в списку кращих недорогих смартфонів, але 15 000 гривень – забагато для бюджетного статусу. А ось новий Poco M5s за 8 000 гривень у критерії вписується – і не лише ціною.
M5s починає з козирів: AMOLED Full HD дисплей з гарною контрастністю та яскравістю виглядає дивно на смартфоні за 8 000 гривень. Більше того, навіть AOD у апарата робітник. Чудеса. Корпус із пластику, рамки дисплея не тонкі, зате є улюблений меломанами роз’єм 3,5-мм і захист за стандартом IP53. Бюджетник від Poco не витримає дайвінгу, але пил та дрібний дощ проблем йому не доставлять.
ОС стандартна для нових смартфонів Сяомі – MIUI 13. Більше 100 безкоштовних тем, повне налаштування під себе, включаючи можливість відключити зайві опції для економії енергії. Але і без цього автономність апарату прекрасна. До 11 години безперервної гри і до 37 — у режимі розмов. При цьому зарядка смартфона швидка: з 0 до 64% лише за 30 хвилин.
У камери багато функцій і режимів (нічний, бік, документи, портретний і т. д.), але особливою якістю знімки очікувано не виділяються. З чіткістю та яскравістю проблем немає, а ось деталізація у складних сценах кульгає. Для побутових фотографій камера стане в нагоді, а для решти є камерофони.
Основні характеристики Poco M5s :
- дисплей: 6,43 дюйма, AMOLED (2400 x 1800);
- процесор: MediaTek Helio G95;
- хранилище: 128 ГБ;
- ОЗП: 4/6 ГБ;
- камери: 64 МП основна, 13 МП фронтальна;
- вага: 157 р.
Головні переваги:
- акумулятор 5000 мАг та швидка зарядка 33W;
- приємний дизайн;
- екран AMOLED;
- достатній для типових завдань процесор.
Альтернатива – Realme 9 з підтримкою 5G.
Підсумки
До списку найкращих додатково можна включити:
1. Ігровий Black Shark 5 Pro з 12 ГБ ОЗП.
2. Супердешевий Oppo A55 для школярів та відрядження.
3. Праймовий Xiaomi 12 з WQHD+ True Color дисплеєм та кінематографічними режимами зйомки.
2022 рік видався багатим на хороші смартфони. Який із них найкращий за ціною та якістю — вирішувати лише вам.