Ви часто заряджаєте свій смартфон? Якщо так, то не поспішайте лаяти батарею, що втомилася. Проблема може бути у додатках, які нещадно пожирають заряд.
За даними дослідницької компанії pCloud, є список популярних програм, з якими потрібно працювати рідше, якщо ви хочете продовжити автономну роботу телефону. Для об’єктивності результатів застосували кілька критеріїв:
- наскільки ПЗ впливає та взаємодіє з ресурсами смартфона;
- скільки заряду потрібно для роботи в одиницю часу;
- чи є у додатку темна тема (яка, як вважається, заощаджує заряд батареї).
У цьому дослідженні оцінювали роботу 100 додатків, які частіше за інших скачували і в яких користувачі проводять найбільше часу.
Отже, рейтинг приблизно такий:
- На першому місці Fitbit (трекер активності) і Verizon (якийсь «секретар» для облікового запису). Ці програми вимагають для своєї роботи 14 із 16 можливих розширень, які не відключаються навіть у фоновому режимі. Тільки уявіть, що на смартфоні одночасно працює камера, геолокація, мікрофон і Wi-Fi, адже вони споживають найбільшу кількість енергії. У цих додатків найвищий рівень споживання ресурсу батареї.
- Звичайно ж, соцмережі – головний ворог акумулятора. Snapchat, Skype і WhatsApp — у топі, як найненажерливіші. Їм потрібен мікрофон та камера, медіатека та Wi-Fi, мікрофон тощо. Все це залишається в робочому стані навіть у фоновому режимі, що зовсім не заощаджує заряд.
На тому ж рівні антирейтингу стоять 2 сервіси для онлайн знайомств: Tinder і Bumble. Їм теж потрібно 11 розширень, як і вказаним вище соцмережам. Понад те, відсутність темної теми теж стане перевагою.
- Наступна категорія додатків, це «Транспорт та подорожі». Тут лідерами зі споживання ресурсів смартфона стали Uber та Airbnb (оренда житла у подорожах і не тільки). Купа розширень та нещадне споживання заряду у фоновому режимі поставило їх на цей щабель.
- Далі йдуть такі програми, як YouTube, Zoom, Amazon, Telegram, Like і т.д. Їх багато, і вони приблизно однаково споживають заряд. Однак до ТОП цього рейтингу вже не потрапляють.
Так, ці програми досить активно витрачають заряд вашого пристрою, але це не означає, що ними не варто користуватися. Краще встановіть правильні налаштування як у самому смартфоні, так і всередині кожної програми. Пройдіть по всіх та встановіть потрібні вам параметри. Можна також вимкнути роботу у фоновому режимі.
У таких обмеженнях є свої тонкощі. Деякі програми без потрібних дозволів не можуть працювати належним чином. Більше того, є програми, які при відключеному фоновому режимі не відображають сповіщення. Користувач їх побачить лише коли зайде до нього. Якщо вам це не проблема — відключайте.
Чи потрібно вам заощаджувати заряд батареї – вирішуйте самі, проте ви повинні знати, куди він так швидко пропадає.