Про це йдеться в дослідженні “Як українці користуються смартфонами та мобільними додатками?”, результати якого надав засновник компанії LEAD9 Назар Гриник у відповіді на запит Укрінформу.
“За останні три роки майже вдвічі зросла кількість жителів України, які володіють смартфоном – якщо у 2015 році 26% українців мали телефон з сенсорним екраном, то зараз – 45%. Причому, серед осіб віком до 50 років зростання склало з 41% до 69%”, – йдеться у дослідженні.
Відповідно до результатів дослідження, серед української молоді (осіб віком до 30 років) 85% користуються смартфонами, найменше – серед осіб літнього віку (60+ років) – 6%.
“У дослідженні ми виявили, що 85% українців віком до 30 років користуються смартфонами. Якщо ж змалювати типового користувача смартфона в Україні, то з невеликим відривом переважають жінки (53%). Найбільш активні з вікових груп – це 18-29 років та група 30-39 років. Тобто, підсумуємо: типовий користувач – це жінка від 18 до 40 років, яка проживає у місті і яка має вищу освіту”, – розповів Гриник.
Загалом, 91% користувачів використовують програми-месенджери для спілкування.
“Абсолютна більшість користувачів смартфонів (85%) користуються Viber. На умовно другому місці за популярністю – Facebook Messenger (45%). Skype використовують 33% користувачів, інші месенджери – до 20%”, – зазначено в результатах проведеного опитування.
Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом лютого 2018 року на замовлення LEAD9 Mobile Marketing. Польовий етап тривав з 9 по 21 лютого.
Для опитування була розроблена стратифікована випадкова 4-ступенева вибірка, випадкова на кожному ступені. Всього було опитано 2043 респонденти, які проживають у всіх областях України та в м. Києві (крім АР Крим).