Багато користувачів помилково вважали, що головною відмінністю iOS 16 від попередніх версій є лише змінений екран блокування, але це не так: між іншим, Apple серйозно покращила безпеку користувачів у новій версії операційної системи. Ці покращення допоможуть вам зберегти свої дані не тільки від інших користувачів, але й захистити себе від атак хакерів і витоків. В цілому, багато функцій вийшло досить специфічним, так би мовити, на випадок крайньої необхідності, тому сподіваємося, що вам ніколи ними не доведеться користуватися. Втім, знати про них все одно потрібно: вибрали найкращі функції захисту даних в iOS 16.
В iOS 16, а також iPadOS 16 та macOS Ventura Apple впровадила нову функцію для швидкого реагування систем безпеки під назвою «Відповіді на загрози та системні файли». Ця, на перший погляд, маленька і непомітна фіча дозволяє Apple виправляти різні помилки та критичні вразливості, на кшталт «Нульового дня», моментально встановлюючи його на мільйони смартфонів у фоновому режимі.
Виправлення помилок безпеки встановлюються без участі користувача, тому не вимагають будь-якої взаємодії чи згоди. Крім, звичайно, включення самої функції. Крім того, Apple встановлює на ваш смартфон деякі системні файли і без включення цього параметра. Наприклад, бета-тестерам iOS 16.2 вже надійшов тестовий апдейт у фоновому режимі, але виправлень помилок безпеки воно не містило.
Ще одна класна функція безпеки iOS 16 – це режим блокування. Вона створена для того, щоб убезпечити користувачів від шпигунського ПЗ, такого як Pegasus, та кібератак. Режим блокування обмежує функції iPhone, що часто використовуються, фактично переводячи його роботу в автономний режим: перегляд веб-сторінок, повідомлення працюють з обмеженнями, ускладнюючи роботу шкідливих програм.
Як уже говорилося вище, функція досить специфічна і навряд чи знадобиться кожному з нас, оскільки жертвами таких атак найчастіше стають публічні особи, але включити її досить просто.
У новій версії iOS Apple також спростила вхід на сайти, замінивши традиційний метод аутентифікації через пароль Passkeys. Ця функція розроблена в кооперації з Google і Microsoft і досить проста у використанні: користувач реєструє обліковий запис на сайт як завжди, а потім зберігає пароль у спливаючому вікні.
При повторному вході на цей сайт може знову вибрати збережений пароль, підтвердивши вхід за допомогою Face ID або Touch ID. Замість пароля створюється ключ доступу, який зберігається на пристрої. Єдиний аспект — важливо, щоб потрібний сервіс підтримував Passkeys. Випробувати демо-версію Passkeys можна прямо на сайті розробника , не побоюючись за власні дані.
Однією з найзручніших фішок є і блокування Нотаток: функція не така вже й нова, зате завжди корисно нею користуватися для захисту даних. Запаролені записи зашифровані та можуть бути переглянуті лише після успішного розблокування через Face ID або Touch ID. Для захисту використовується безпечний шифр AES-GCM , який набагато швидше за аналоги.
Спроба злому, теоретично, може зайняти мільярди років з допомогою спеціальних обчислювальних програм. У будь-якому випадку, це дуже безпечно, тому що в одній Нотатці можна зберігати не лише текст, а й зображення. Отже, заздалегідь подбайте про захист своїх даних — для цього достатньо лише утримувати Нотатку і вибрати «Встановити захист».
Ще один зручний інструмент призначений для тих, хто зазнає домашнього насильства: Перевірка безпеки допомагає обмежити будь-які повідомлення, дзвінки FaceTime, змінювати коди доступу, пов’язані з Apple ID, та багато іншого для людей, які мають доступ до ваших облікових записів. Звичайно, збоку здається досить дивним, що хтось ділиться аккаунтами з близькими, але насправді це досить часто. Знайти її дуже просто.
Фактично функція перетворюється на таку тривожну кнопку на випадок, коли потрібно вимкнути доступ.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…