Categories: Смартфони

10 найважливіших нововведень в Android P

Share
Час читання: 4 хв.

7 березня компанія Google випустила першу тестову збірку Android P. Вона містить велику кількість нововведень і поліпшень, з яких ми вибрали десяток найважливіших.

Месенджери

Месенджери можуть показувати в шторці повідомлень повний текст повідомлень, фотографії, стікери і емодзі. Крім того, вони отримали можливість автоматично пропонувати варіанти відповідей (але для цього розробники повинні передбачити таку функцію).

Годинник

Годинник змінив положення в панелі повідомлень – тепер він відображається зліва симетрично інформації про заряд батареї.

Скріншот

В меню виключення з’явилася опція для зняття скріншота. Візуально вона відокремлена від кнопок виключення і перезавантаження. Робити знімок екрана як і раніше можна натисканням на кнопки живлення і зменшення гучності.

Звук

Слайдер гучності змінив дизайн, став вертикальним, а для включення і відключення вібрації або безшумного режиму тепер використовується окрема кнопка. При підключенні бездротової акустики з’являється окремий регулятор, а кнопки зі стрілками використовуються для вибору пристрою, на який буде виводитися звук. Фізичні регулятори за замовчуванням змінюють гучність додатків, а не рингтон.

В налаштуваннях для розробників з’явилася опція, що дозволяє вибрати, до якої кількості бездротових колонок або навушників може бути підключений. За замовчуванням – 1, максимальне значення – 5. Звук на них виводиться не одночасно, а з різних додатків. Таким чином, наприклад, можна призначити звук з плеєра на колонки, а дзвінки – на Bluetooth-гарнітуру.

Швидкі налаштування

Кнопки швидких налаштувань більше не представлені на окремих сторінках, а перегортаються вертикально. У кнопок пропали додаткові можливості: ви можете тільки включати або відключати їх, а, наприклад, вибрати іншу мережу Wi-Fi або переключитися на інші навушники, не заходячи в повні настройки, більше не вийде.

Значки налаштувань

Значки в налаштуваннях більше не монохромні, вони стали більшими і тепер кольорові, причому у кожного значка свій колір. Значки активних функцій легше відрізнити від неактивних – раніше вони були більш темного відтінку сірого кольору, а тепер сині.

Редактор скріншотів

В Android P вбудований редактор зображень. Його можна відкрити, якщо натиснути на кнопку «Редагувати» (Edit) у повідомленні про скріншот. За допомогою цього редактора можна обрізати знімок, а також додати малюнок або напис вибраним кольором і інструментом (тонкою ручкою або товстим маркером).

Блокування

За допомогою налаштувань в меню виключення можна додати опцію, яка заблокує пристрій і відключить Smart Lock, тобто можливість розблокування відбитком пальців, особою і голосом. Ця кнопка стане в нагоді для захисту від бажаючих зламати пристрій, підставивши до сканера палець користувача, поки він знаходиться в беззахисному стані (наприклад, спить). Після відключення додаткових способів входу розблокувати пристрій можна тільки за допомогою пароля, PIN-коду або графічного ключа.

Переворот

Попередні версії Android дозволяли або включити автоматично поворот екрану при зміні орієнтації пристрою, або зафіксувати екран в потретному режимі. Android P може також забороняти екрану перевертатися в ландшафтному режимі, що зручно при користуванні смартфоном або планшетом лежачи.

Приватне / робота

У користувачів Android for Work список додатків поділений на дві категорії: особисті і робочі. Додатки з корпоративним доступом до даних відзначені спеціальним значком.

Пасхалка

Побачити пасхалку можна за старою схемою: заходимо в налаштування, відкриваємо розділ «Про телефоні» і кілька разів натискаємо на версію Android. З’являється екран з буквою P і анімованим різнобарвним фоном, причому кольори весь час різні при кожному відкритті сторінки, а розмір букви можна міняти, стягуючи або розтягуючи її двома пальцями. Не виключено, що в фінальному релізі пасхалка буде іншою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024