Вже не перший рік йдуть розмови про те, що Apple відмовиться від роз’єму Lightning для своїх смартфонів. Але досі не було жодних підтверджень від американської компанії. Була навіть думка, що у відповідь на ухвалений Європарламентом закон про обов’язкове до 2024 року використання USB-C як інтерфейс для мобільних пристроїв купертинівці знову всіх переграють і позбудуться будь-яких роз’ємів, зосередившись на бездротових технологіях. Однак 26 жовтня всі сумніви розвіялися, і старший віце-президент Apple з міжнародного маркетингу Грег Джозвіак зі словами на кшталт «нам не залишили вибору» підтвердив перехід iPhone на USB-C.
Apple довгий час трималася за свій інтерфейс із дуже простої причини. Виробники, які бажають випускати свої кабелі та гаджети з Lightning , були змушені платити комісію за доступ до програми MFi. З переходом на стандарт USB-C, що не вимагає додаткових виплат, компанія безперечно не дорахується однієї зі статей своїх доходів. Проте звичайні користувачі від цього тільки виграють. І ось 5 причин, що доводять позитивний вплив переходу з Lightning та USB-C.
Lightning – закритий стандарт, тому Apple не публікує інформацію про довговічність роз’єму. USB-C у цьому сенсі є набагато чеснішим. Офіційна інформація свідчить, що подібні роз’єми здатні витримати щонайменше 10 тисяч підключень, у тому числі трохи більше 500 протягом години.
Отримати хоч якісь відомості щодо Lightning можна лише на сторінках магазинів, де продають кабелі для iPhone . І в кращому випадку ви знайдете інформацію про 5 тисяч підключень. Але все це — цифри, які насправді можуть відрізнятися. Як показало порівняння, після 1 тисячі підключень у Lightning виникли проблеми із синхронізацією iPhone з ПК . Передача даних переривається навіть після невеликого похитування конектора.
Минув той час, коли роз’єм USB Type-C вважався новим і незвіданим, а його поява в 12-дюймовому MacBook 2015 викликало скоріше обурення, аніж позитивні емоції від довгоочікуваного нововведення. До 2022 року ситуація змінилася. Нині переважна більшість смартфонів, бездротових навушників, колонок та іншої техніки випускаються з USB-C, і це по-справжньому універсальний роз’єм.
Apple навіть без зайвого стусану від Європарламенту до 2022 року перевела на USB-C усі свої планшети, включаючи базовий iPad 10. Словом, поява нового для iPhone роз’єму не повинна стати для вас неприємним відкриттям. Навпаки, ви можете викинути купу зайвих кабелів, що завалялися вдома. І, чорт забирай, це буде куди більш вагомий прояв турботи про екологію, ніж відмова від зарядки в комплекті, що все одно змушує купувати кабель і блок живлення.
Плюс USB-C у порівнянні з Lightning полягає не тільки в його універсальності, а й у функціональності. Якщо ви придивитеся до контактів, то побачите, що у Lightning їх 8, а у USB Type-C — 24. Це дозволяє використовувати пристрій з USB у більшій кількості сценаріїв. На відміну від Lightning, Type-C підтримує реверсивну зарядку , роботу в режимі DisplayPort та Virtual Link.
Якщо ж ви продовжуєте вважати, що такі функції є чимось марним, то обов’язково прочитайте текст про гаджети, які можна підключити до iPad через USB-C . Те, про що при живому Lightning ви могли тільки мріяти, стане реальністю, доступною для кожного користувача.
Очевидний мінус Lightning – швидкість передачі даних. На Apple iPhone цей показник відповідає стандарту USB 2.0, який видає трохи більше 480 Мбіт/с при підключенні смартфона до комп’ютера. В умовах, коли практично кожен власник Айфона знімає відео в 4K (60 fps), а новий iPhone 14 Pro одержав камеру на 48 МП, це дуже низька швидкість.
А що із USB-C? При використанні стандарту USB 3.2 швидкість може досягати 20 Гбіт/с, а USB4 – 40 Гбіт/с. Втім, не можна зі 100-відсотковою впевненістю сказати, що Apple заявить підтримку USB 2.0, як це роблять багато виробників Android-смартфонів. Адже в останніх iPad Pro, оснащених 16-контактним роз’ємом Lightning , швидкість передачі даних при підключенні до ПК досягала 5 Гбіт/с (стільки ж видає USB 3.0). Отже, зрештою все одно багато залежатиме від бажання Apple.
У чому смартфони Apple поступаються своїм конкурентам на Android? Звісно ж, у швидкості зарядки. Хоча для iPhone 14 Pro Max з акумулятором на 4323 мАч заявлено 30-ватну зарядку, як показав недавній тест, у кращому випадку він відновлює енергію за 1 годину 49 хвилин. Наприклад, дешевий POCO M4 Pro 5G , оснащений батареєю на 5000 мАг, зі скромним за нинішніми мірками адаптером живлення на 33 Вт заряджається лише за 1 годину 7 хвилин. І це я не говорю про моделі, що підтримують 120-ватні і навіть 200-ватні зарядки
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…