Apple використовувала одну з розробок TSMC під кодовою назвою N4P , а ті заради купертиновців постаралися і випустили достатню кількість чіпів, але тільки для Pro-версій. В Apple ідею оцінили, тому базові версії, швидше за все, тепер і в майбутньому отримуватимуть старі процесори.
Однак новий чіп міг бути або швидше, або енергоефективнішим. Але Apple вдалося поєднати те й інше, переробивши архітектуру: тут також 6 ядер, два з яких (високопродуктивні) працюють на частоті 3,46 ГГц замість 3,23 ГГц і 4 оновлених енергоефективних ядра. Однак це не все.
- У A16 Bionic з’явився новий співпроцесор, який відповідає за роботу оновленої 48-мегапіксельної камери.
- Оновлений Neural Engine , який відповідає за Photonic Engine.
- Додано навіть окреме ядро, що відповідає за роботу Always On Display, Dynamic Island та просто анімацій екрану.
Залишився колишнім лише графічний процесор , а ось оперативка LPDDR5 збільшила пропускну здатність пам’яті на 50% – за рахунок цього всі ігри та програми будуть запускатися швидше. Але помітите це не відразу.
Отже, виходить: в Айфонах старий процесор чи ні? Насправді, і так, і ні! Він близький за продуктивністю до того, що міг би вийти на 3 нанометрах, але за фактом це той самий А15 Bionic, з якого вичавили максимум. Можна сміливо купувати iPhone 14 Pro, не боячись, що Apple вирішила наколоти покупців, встановивши старе залізо.
View Comments
Я в 2020р. чув що Apple буде переходити на виробництво своїх процесорів для телефонів які вже будуть на архітектурі процесорів які випускаються для андроїдів може процесори починаючи від A15 вже на тій архітектурі не знаю а може після А16 вже будуть випускатися на тій архітектурі але це правда таке буде я знаю бо та архітектура краща а додати виробника Apple його майстерність то ці процесори будуть світовими в рейтингу по CPU GPU і іншому і не не змінити й ось тоді я буду вітдавати перевагу продукції Apple!.