Смартфони

Експерти ESET пояснили, чи здатні хакери вкрасти відбиток пальця

Share
Час читання: < 1 хв.

Ідентифікація користувачів за папілярними візерунками нігтьових фаланг уже давно встигла стати звичним явищем. Вона використовується для розблокування смартфона, відчинення дверей, увімкнення запалювання в автомобілі, управління банківськими рахунками тощо. Експерти ESET розповіли, наскільки надійною є біометрична ідентифікація користувачів.

У багатьох країнах світу відбитки папілярних візерунків використовуються для оформлення паспортів та ID-карт. Крім цього, за ними видають туристичні візи. В Android-смартфонах перші дактилоскопічні датчики почали з’являтися в 2013 році. Відтоді вони встигли здобути неабияку популярність серед представників користувацької спільноти.

Загалом зчитування папілярних візерунків вважається надійним методом ідентифікації користувачів. Водночас безпека процедури розпізнавання господаря смартфона залежить від якості датчика. Переживати за захист персональних даних не варто. Samsung, Google та Apple зберігають біометричні зліпки локально. На сервери вони не завантажуються.

За словами експертів ESET, під час використання відбитка пальця для входу в обліковий запис або службу, мобільний додаток отримує доступ тільки до цифрового ключа. Біометричні дані користувача йому недоступні. Таким чином, навіть у разі встановлення на телефон шкідливого ПЗ нічого з вашими біометричними даними не трапиться. Заволодіти ними хакери не зможуть.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: ESET
  • Останні записи

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024