Експерти розповіли, чому варто придбати дешевий смартфон замість дорогого

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

У пошуку нового телефону обмежуючим чинником, зазвичай, є бюджет. Кожній людині хочеться отримати краще за ті гроші, які вона може виділити на покупку. Але правда в тому, що навіть за можливості купувати лише преміальні речі, іноді має сенс вибрати щось дешевше.

Якщо у вас зараз промайнула думка, що вас агітують купити недорогий телефон, то в принципі це недалеко від правди.

Реклама

Незважаючи на те, що бюджетні пристрої технічно слабші за преміальні, є кілька параметрів, в яких вони перевершують моделі флагманського класу.

Що це за параметри? Найочевидніший – ціна. З неї і почнемо.

1. БЮДЖЕТНІ ТЕЛЕФОНИ ДЕШЕВШІ ВІД ФЛАГМАНІВ

У чат увійшов капітан Очевидність.

Витративши менше на покупку телефону, ви залишаєте деякі гроші на придбання якісних повербанків, чохлів, зарядних кабелів та інших аксесуарів. Додаткові фінанси стануть у пригоді на речі, які не пов’язані з телефоном: оплата рахунків ЖКГ, їжа, транспорт тощо.

Вся мобільна галузь підпорядковується закону спадання, тобто збільшення одного з параметрів не веде до пропорційного збільшення інших. Іншими словами, смартфон за 15 тисяч не буде вдвічі кращим за смартфон за 5 тисяч. Відповідно, флагман за 50 тисяч не може вважатися вчетверо кращим за середньобюджетник тисяч за 10.

Так що баланс між ціною та характеристиками потрібно шукати серед не найдорожчих виробів.

2. У НИХ КРАЩА АВТОНОМНІСТЬ

Більшість смартфонів не вирізняються тривалою автономністю. А якщо в них є такі функції, як зв’язок 5G, висока частота оновлення екрану, топовий чіпсет, то в цьому випадку навіть дуже ємна батарея розряджається на очах. Ні 4000, ні 4500 мАч не стануть гарантією того, що засіб зв’язку протягне без підзарядки хоча б добу.

А в дешевих телефонах жодної з цих функцій немає. Коли смартфон підтримує максимум 4G, має низьку роздільну здатність екрану і працює на чіпсеті середнього рівня, він витрачає заряд набагато повільніше.

Найбільш довгограючі смартфони відносяться до бюджетників.

Це твердження подвійно правильне, якщо врахувати, що виробники дешевих пристроїв часто використовують ємні акумулятори – 5000 мАг і більше. У особливо міцних китайських моделей ємність ще вища.

Якщо ви хочете телефон, який триматиметься на одному заряді дві-три доби, ви просто змушені шукати серед відносно дешевих девайсів без новомодних функцій.

3. У НИХ МІЦНІША КОНСТРУКЦІЯ

Одним із найпоширеніших матеріалів для корпусів є скло. Воно додає дизайну преміальності та добре виглядає з усіх боків.

А ще дуже легко б’ється. Скляне покриття тріскається від несильного тиску чи удару. Крім того, воно слизьке: скляні телефони складно утримати в руках, тому падають вони набагато частіше за пластикові. Смартфони середнього та преміального класу більш схильні до пошкоджень, навіть якщо виробник захищає їх склом Gorilla Glass Victus або Ceramic Shield.

Виробники дешевих смартфонів уникають використання скло. Здебільшого це пов’язано з бажанням здешевити виготовлення, але в результаті покупці залишаються у виграші: пластик міцніший за скло.

Він з більшою ймовірністю переживе падіння, тому подібний телефон швидше за все ніколи не доведеться нести в майстерню міняти корпус.

4. ХОЛОДНІШИЙ ЧІПСЕТ

Смартфони преміум-класу обов’язково оснащуються високопродуктивними чіпсетами. Висока потужність необхідна для тривимірних ігор та програм зі штучним інтелектом, але її побічний ефект пов’язаний з надмірним нагріванням при тривалому навантаженні.

Як не дивно, але чіпсет середнього класу може показати себе краще в іграх, особливо в тривалих сесіях, де немає потреби малювати високодеталізовані тривимірні сцени.

Вся апаратна складова в дешевих телефонах слабкіша, ніж у флагманах , тому проблем з перегрівом у них зазвичай немає. Та й зі швидкодією, чесно кажучи, теж: у наш час дуже рідко трапляються смартфони, які працюють дуже повільно.

5. У НИХ РІЗНОМАНІТНІ СКАНЕРИ ВІДБИТКІВ

У смартфонах преміум-класу спостерігається стала тенденція до використання підекранних біометричних сканерів: це коли датчик для розблокування стоїть під дисплеєм.

Комусь у такому рішенні бачаться одні плюси. Але якщо особисто вам звичніший сканер, розташований ззаду або збоку, флагмани однозначно не для вас.

А ось недорогі телефон дуже порадують. У середньобюджетному та дешевому сегменті сканери відбитків реалізовані різними способами: підекранні, вбудовані в кнопку живлення, на задній панелі, на передній і навіть відразу на обох. Знайдеться будь-який варіант.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ