Смартфони Samsung – найпопулярніші пристрої на базі Android на сьогоднішній день. Однак вони не ідеальні, а деякі недоліки навіть дратують.
Для багатьох користувачів Android та Samsung є синонімами. Південнокорейський IT-гігант виготовляє одні з найкращих пристроїв на базі Android, які доступні людям з різним достатком.
Однак смартфони Samsung Galaxy зовсім не є бездоганними, а деякі їхні недоліки не просто дратують, але навіть сказують. У цій статті розглянемо шість слабких сторін пристроїв Galaxy, якими поділився один із фанатів Samsung.
Пристрої Galaxy переповнені фірмовими встановленими програмами, більшість з яких просто дублюють сервіси Google, які теж встановлені на всіх смартфонах Android. Якщо вас не влаштовують програми від Samsung, доведеться вручну видаляти їх зі смартфона, щоб звільнити пам’ять.
А ще на пристрої є такі системні програми, як Galaxy Store, Bixby , AR Zone, які не можна видалити або відключити. Єдиний вихід хоч якось позбутися їх – приховати їх із панелі програм та головного екрану.
Крім того, багато користувачів Samsung скаржаться на те, що їх смартфони автоматично завантажують програми без дозволу, при цьому завадити Galaxy Store встановлювати свій марний софт дуже складно. Всі автоматично запущені програми продовжують працювати у фоновому режимі , зменшуючи продуктивність пристрою та швидше розряджаючи батарею.
Сьогодні для якісної фотографії програмне забезпечення відіграє таку ж важливу роль, як і сама камера смартфона, оскільки алгоритми обробки зображень стають все більш потужними. Але якщо ви є власником пристрою Samsung, то, мабуть, помітили, як воно переборщує з обробкою, надаючи знімкам неприродного вигляду.
Фотографії часто настільки відрізняються від картинки у видошукачі, що ніколи не знаєш, чого чекати від камери. Ця проблема більше помітна на смартфонах Samsung середнього та бюджетного класу. У флагманів ж обробка зображень краща.
У порівнянні з ними фотографії на iPhone виглядають природнішими і не піддаються надмірній обробці. Причому ця тенденція не залежить від моделі Айфона: всі вони оснащені хорошими камерами .
Так, One UI – одна з найкращих оболонок Android, але не можна не відзначити, що деякі її елементи або погано спроектовані, або не мають сенсу, або здаються неповними.
Наприклад, немає вбудованої можливості зміни форми піктограм додатків. У One UI раніше була ця опція, але пізніше Samsung з незрозумілої причини її видалив. Тепер користувачам доводиться задовольнятися круглими значками або додатково завантажувати програму для кастомізації Good Lock.
Сканування відбитків пальців на смартфонах Samsung займає дуже багато часу, що теж не може дратувати. А якщо у вас на кінчику пальця мозоль або який-небудь дефект, пристрій може зовсім не розпізнати ваш друкарський помилок.
Навіть після успішного сканування деяким телефонам Samsung середнього класу потрібно надто багато часу, щоб розблокувати екран. Це дуже незручно, оскільки відбувається щоразу, коли потрібно увійти до смартфону.
Ще одна дратівлива особливість оболонки One UI – це те, як вона впорядковує програми. Практично кожен пристрій на базі Android має панель програм вертикально, щоб ви в пошуку потрібної іконки могли легко прокручувати її. Це відбувається природно, плавно та легко. Але на пристроях Samsung панель програм розташована горизонтально, і замість прокручування доводиться проводити пальцем по екрану, а це незручно і менш інтуїтивно.
Крім цього, не можна змінити розмір деяких віджетів, через що користувач стає складно оформити головний екран на свій смак. Є віджети розмір яких можна змінювати, але незначно.
А ще Samsung незручно встановлює за промовчанням свої власні сервіси. Наприклад, якщо утримувати кнопку живлення, за замовчуванням запускається Bixby, а не меню вимкнення. А якщо провести пальцем ліворуч від головного екрана, відкриється Samsung Free замість Google Discover.
Але найбільше в One UI дратує те, як складно в ньому орієнтуватися. Це відмінна оболонка з масою корисних функцій, але вони приховані так глибоко, що довго шукати. Через це багато хороших функцій залишаються незатребуваними.
Samsung Pass – це служба біометричної перевірки, яку можна використовувати для швидкого входу на сайти та додатки за допомогою відбитка пальця. По суті це сервіс автозаповнення, а ваші біометричні дані захищені за допомогою системи безпеки Samsung Knox.
На сьогоднішній день Knox вважається найнадійнішою платформою мобільної безпеки для Android. Завдяки їй служба Samsung Pass залишається більш захищеною, ніж інші програми автентифікації, такі як LastPass.
У чому проблема? Samsung Pass працює тільки в Samsung Internet, мобільному браузері компанії. Якщо ви за промовчанням використовуєте Chrome або будь-який інший браузер, то не зможете скористатися перевагами Samsung Pass і Knox.
Samsung – мабуть, найбільш відстаюча компанія в плані збільшення швидкості зарядки своїх пристроїв порівняно з конкурентами Android. У той час як інші виробники випускають телефони із зарядкою 65 Вт, 80 Вт, 120 Вт і навіть більше, максимальна потужність, яку сьогодні пропонує Samsung, сягає 45 Вт, та й то лише на флагманських моделях S22 Ultra та S22+.
На багатьох пристроях Galaxy для обміну SMS за замовчуванням стоїть програма Samsung Повідомлення, прямий конкурент Google Повідомлення, але проблема в тому, що функції програми досить обмежені.
Наприклад, у Google Повідомлення є інтелектуальна відповідь, підказки, запропоновані дії, допомога Google Assistant, а також можливість надсилати файли та автоматично видаляти повідомлення з одноразовими паролями через 24 години. У Samsung Повідомлення нічого цього немає.
Крім того, сервіс Google набагато простіше використовувати на ПК, а у випадку з Samsung Повідомленнями доведеться помучитися. Останнє також вимагає використовувати власну клавіатуру, якщо в розмові потрібно надіслати стікери , і надсилає повідомлення, що набридають, щоразу, коли відправляєш нове повідомлення.
З одного боку, смартфони Samsung мають за що любити: це безліч корисних функцій, розширена підтримка кастомізації, безпека системи Knox. Але, з іншого боку, зайві встановлені програми, автоматичне завантаження програм, надмірна обробка фотографій і проблеми з оболонкою псують загальне враження.
Безперечно, деякі з цих проблем характерні не тільки для Samsung. Наприклад, смартфони Xiaomi теж славляться роздутим ПЗ, а Nokia та Motorola – повільною зарядкою. Тим не менш, вирішивши купити собі новенький Galaxy, враховуйте ці недоліки.
ПриватБанк презентував нову функцію для користувачів Apple Pay, яка дозволяє легко додавати банківські картки без…
Нещодавно анонсована лінійка MacBook Pro 2024 ще навіть не вийшла в продаж, але вже почали…
Мої iPhone — це вже не просто телефони, а справжні помічники для перевірки новин, спілкування…
Смартфони зараз стали просто незамінними – вони зберігають все, що ми можемо тільки уявити: контакти,…
Golden Joystick Awards, найтриваліша у світі церемонія вручення нагород за досягнення в галузі відеоігор, учора…
Компанія Samsung готується до майбутнього запуску свого нового покоління флагманських смартфонів Galaxy S25, поки що…