Categories: Смартфони

Всі смартфони на Android можна прослуховувати, а захиститися ніяк не можна

Share
Час читання: 2 хв.

Операційна система Android вкрай часто стає жертвою хакерів, які намагаються всіма доступними засобами знайти способи її зламати. Роблять вони це, звичайно, для власного збагачення, тому як виявлена ​​критична уразливість в системі захисту дозволяє заражати мільйони мобільних пристроїв, крадучи з них дані, або ж показуючи, наприклад, рекламу. Таким чином зловмисники отримують величезні суми грошей.

Сьогодні компанія Wandera, що спеціалізується на інформаційній безпеці, заявила про успішно виявленні критичні уразливості для операційної системи Android. Пролом в системі захисту носить назву RedDrop. Вона в автоматичному режимі, відразу після потрапляння на смартфон, збирає всю особисту інформацію про його власників, а потім завантажує з мережі кілька шкідливих додатків. Все це робиться таємно, причому жодне антивірусне ПЗ не може виявити вірус.

Потім завантажені з допомогою RedDrop програми починають таємно прослуховувати власника смартфона на Android. Йдеться про цілодобове використанні мікрофона, записи з якого, якщо власник телефону представляє для хакерів щось цінне, завантажуються на файлообмінники. Цю інформацію шахраї використовують в своїх цілях, але яких саме – фахівці Wandera не уточнюють.

Крім того, шкідливе програмне забезпечення здатне підписувати власника телефону на базі будь-якої версії Android на платні підписки, за які щодоби з рахунку списуються великі суми грошей. Всі вони йдуть в кишеню зловмисників. Уразливість RedDrop зараз присутній в більш ніж 50 міжнародних програмах для Android-смартфонів, серед яких калькулятори, графічні редактори, а також ПО з інших категорій.

Пролом RedDrop, по суті, є вразливістю «нульового дня», тому від неї ніяк не можна захиститися, а ніякі антивірусні рішення, за станом на 1 березня 2018 року, не можуть її знайти. Експерти Wandera вже сповістили всі IT-компанії про ці проломи, тому в найближчі два тижні її повинні закрити в новій версії Android, шляхом випуску патча для системи безпеки.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Як захистити свій смартфон від стеження: інструкція для iPhone та Android

    Коли читаєш цей текст, твій телефон може бути під прицілом хакерів. Ні, я не маю…

    23.12.2024

    Galaxy S25 Slim отримає дисплей на 6,66 дюйма та чіп Snapdragon 8 Extreme Edition

    Samsung готується до випуску нової серії Galaxy S25, включаючи модель Galaxy S25 Slim з ультратонким…

    23.12.2024

    MediaTek представила Dimensity 8400: новий чіп для смартфонів

    23 грудня компанія MediaTek презентувала новий чіпсет Dimensity 8400, який обіцяє стати значним кроком вперед…

    23.12.2024

    Чому смартфони Xiaomi 15 випереджають iPhone за всіма параметрами

    Xiaomi, здається, реально змогла вивести свої гаджети на новий рівень, додавши офіційну підтримку екосистеми Apple.…

    23.12.2024

    Новий iPhone 16 і Google Pixel 9 опинилися під забороною

    З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…

    23.12.2024

    OnePlus розкрила всі особливості смартфона Ace 5 Pro

    Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…

    23.12.2024