Всі функції які скоро з’явиться у iOS 16

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 5 хв.

Цього місяця Apple випустила публічну бета-версію iOS 16. Ми її встановили та тривалий час поганяли на iPhone 13 mini. До релізу фінальної версії системи чекати залишилося недовго. Порівняно з «бетою» там навряд чи будуть якісь суттєві зміни. Тож уже сьогодні можемо розповісти, як працюють нові фішки платформи. iOS 16 отримала багато цікавих нововведень, що робить її однією з найцікавіших iOS в історії.

Реклама

Екран блокування

Найбільше помітних нововведень ховається тут. Apple вирішила трохи скоротити відставання від Android-конкурентів щодо кастомізації.

Віджети. Тепер екран блокування – це не лише час та шпалери. Відтепер тут є три блоки, в яких можуть відображатись різні віджети. Точніше, два блоки, бо середній завжди показуватиме час. Зате тут можна налаштувати шрифт та його колір.

У верхній частині екрану – «плоский віджет». Наприклад, дата, події, нагадування чи погода в один рядок. Під блоком з актуальним часом – місце для двох віджетів більше. Тут же помітили баг із напливом шрифтів один на одного у фітнес-віджеті.

Зазначимо, що поки що всі доступні віджети — лише від стандартних програм Apple на кшталт «Погода», «Акції», «Фітнес» тощо. Після релізу фінальної прошивки має з’явитися підтримка віджетів від сторонніх розробників.

Декілька екранів блокування. Так, екранів блокування може бути кілька – з різними шпалерами та різним набором віджетів. Змінювати їх дуже просто. Достатньо розбудити телефон і утримати палець на середині екрана – з’явиться «карусель» з різними екранами блокування, переміщатися між якими можна боковими свайпами.

Тут можна налаштувати кожен екран блокування і додавати нові. Зазначимо, що налаштувати можна лише розташування тих чи інших віджетів. Шпалери можна змінити лише в основних налаштуваннях або якщо ви вирішили створити новий екран. В останньому випадку вам одразу запропонують почати з вибору шпалер.

Анімовані шпалери. Тут також велике поле для творчості. Можна вибрати щось із нових пропозицій. Мені, наприклад, сподобалися шпалери з анімованою Землею. На етані блокування планету показано з одного ракурсу, а при переході на робочий стіл бачимо красиву анімацію з переміщенням ракурсу. Є добірки різних кольорів, з емоджі, градієнтами та геометрією. До речі, один із найкрасивіших ефектів — оформлення під назвою Pride.

Крім того, можна довіритись добіркам фото з вашої галереї. Це можуть бути люди, будівлі або природа. Нарешті, система може сама час від часу (щогодини, щодня, при пробудженні або торканні) змінювати шпалери з галереї на власний розсуд або відібрані вами вручну. Не забудьте перспективу та розмиття. Нюанси такі. Судячи з усього, система обмежується десь десятьма першими знімками, що трапилися, які потім постійно показує один за одним.

В одному блоці з оновленими шпалерами можна колупатися годину. Персоніфікація – на небаченому раніше для Apple рівні.

Повідомлення. Нарешті, є можливість показувати не зверху, а знизу. Так зручніше дістати пальцем. Групуватися вони можуть стопкою – у кожного додатка своя окрема стопка повідомлень. Також може відображатися загальна кількість повідомлень. Або нехай все валиться суцільним потоком як є.

Інші корисні нововведення

Тут виділимо інші нововведення, які не прив’язані до екрану блокування та оформлення, але які виглядають цікаво та корисно. Принаймні ними я користувався досить часто.

Виділення об’єктів на фото. Мабуть, найвражаюча штука, яка показує всю міць та можливості машинного навчання на ділі, а не теоретично. Функція дозволяє виділити об’єкт на фото, відокремити його від фону і перемістити його куди забажаєте. Достатньо трохи затримати палець на сфотографованому об’єкті, як запуститься анімація виділення. Після цього об’єкт можна скопіювати в буфер обміну або відразу переслати, куди захочеться.

Звісно, ​​спрацьовує не завжди і не скрізь. Ви не зможете виділити окреме деревце на панорамному фото лісу. Якщо на знімку багато об’єктів (наприклад, загальне тло в квартирі), то теж не вийде. Це насамперед історія про портрети та конкретні об’єкти, зняті крупним планом. Кордони не завжди визначаються чітко і правильно, але все-таки здебільшого функція працює диво як добре. Можна стікерпаки ліпити як із кулемета.

Дублікати фото. У галереї з’явився альбом «Дублікати». У ньому, як відомо з назви, містяться знайдені системою копії знімків. Можна об’єднати їх в один об’єкт. Збережеться знімок із найкращою якістю.

По-справжньому приховані фото. Раніше в галереї фото був альбом «Приховані», який світився у всіх на очах. Тепер у налаштуваннях цей розділ дійсно можна приховати — він не відображатиметься у «Фото».

Face ID у горизонтальному режимі. Ще одна довгоочікувана дрібниця. Тепер не потрібно розміщувати телефон вертикально для розблокування. Корисно, якщо дивіться кіно, відволіклися, екран згас, після чого потрібно розблокувати пристрій для продовження перегляду відео.

Конфіденційність. Вгорі пункту управління виявився список додатків, які нещодавно використовували геопозицію, камеру чи мікрофон. Якщо клацнути, покажуть трохи більше інформації.

Spotlight. Вбудованим у систему пошуковою системою тепер можна скористатися не тільки після свайпа вниз. Іконка Spotlight з’явилася внизу на місці триточкового індикатора робочих столів.

Пароль Wi-Fi. Ще одна дрібна, але часом корисна функція. Прямо в налаштуваннях Wi-Fi можна топнути на пароль – його покажуть після перевірки через Face ID.

Тактильний відгук у клавіатурі. Те, що давно є навіть у бюджетних Android-смартфонах, але чого весь цей час не було на iPhone. Переходимо до Установок — Звуки, тактильні сигнали — Відгук клавіатури. Включаємо там “Тактильні сигнали”.

Решта

Тут перерахуємо не найзатребуваніші та корисні для багатьох користувачів зміни.

Дуже багато змін в iMessage, яким у нас мало хто користується. Тим часом там з’явилася можливість відредагувати або видалити повідомлення протягом 15 хвилин після надсилання. Серед інших нововведень – SharePlay, відновлення віддалених повідомлень, спільна робота, перемотування голосових повідомлень.

Вкладки у Safari. Змінили дизайн вкладок, дозволили ділитися групами вкладок із друзями, а також закріплювати вкладки у групі вкладок.

«Дім» та Siri. Додаток «Будинок» отримав оновлений інтерфейс і став більш тямущим. Втім, до конкурентів однаково далеко. Siri навчили кільком новим фокусам на кшталт скидання дзвінка по команді.

Пошта та Музика. Поштовий клієнт навчився скасовувати надіслані листи, а також дозволяє планувати відправлення на конкретний час. Трохи ближче до Gmail. У Apple Music — обкладинка на весь екран блокування та передплата оновлення конкретного музиканта або групи.

Є ще кілька десятків дрібних нововведень, з якими, швидше за все, більшість власників iPhone навіть не зіткнуться.

Що за публічна бета-версія та як її встановити?

Розкажемо і про те, де взяти бета-версію iOS 16. Не потрібно реєструватися розробником і пробувати сирі версії платформи. Публічні бета-версії iOS зазвичай досить стабільні і містять критичних багів. Що стосується iOS 16, то ми взагалі жодного разу не зіштовхнулися із проблемами у роботі смартфона. Телефон самовільно не перезавантажувався, батарея висаджується не швидше ніж на стабільній iOS 15.

Загалом, бета-версія iOS 16 вийшла на диво стабільною. Можна завантажувати та встановлювати. Як це зробити? Для початку все-таки про всяк випадок зробіть резервну копію вашого пристрою.

Після цього із браузера Safari, встановленого на ваш iPhone, заходимо на сайт програми бета-тестування продуктів Apple . Реєструємось там, ввівши свій актуальний AppleID. Потім потрібно буде погодитись з набором умов та положень. Уважно прочитайте їх! Суть – всі ризики та відповідальність ви берете на себе. Якщо згодні, то десь унизу буде кнопка «Завантажити профіль». Це профіль конфігурації, необхідний тестування.

Йдемо до «Налаштувань», там з’явився новий розділ «Завантажений профіль». Вибираємо його, встановлюємо, погоджуємось (або ні) з усім і нарешті отримуємо доступ до бета-версій iOS. Точно не пам’ятаю коли, але рано чи пізно знадобиться перезавантажити iPhone.

Файл з оновленням ОС буде знаходитись там же, де завжди: «Параметри» > «Основні» > «Оновлення ПЗ». Завантажуємо, встановлюємо. На все про все може піти близько півгодини. Підтримуються всі iPhone починаючи з “вісімки”.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ