Час читання: 3 хв.Оновлення iOS – це велика лотерея. Навіть якщо черговий апдейт не містить у собі будь-яких функціональних нововведень, а лише виправлення, немає жодної гарантії, що його установка не зашкодить вашому Айфону. Ні, звичайно, непоправної шкоди оновлення, як правило, не завдають. Але порушити роботу тих чи інших функцій або зменшити час автономної роботи iPhone можуть запросто. Це і сталося з виходом iOS 15.6, яка фактично покалічила батарею деяких моделей.
Після встановлення iOS 15.6, чий реліз відбувся ще минулого тижня, багато користувачів почали скаржитися на зниження часу автономної роботи. Судячи з відгуків, проблема торкається досить широкого кола власників iPhone, незалежно від моделі. Тому що на тематичних майданчиках, де можна поскаржитися на оновлення iOS, були зафіксовані скарги користувачів різних поколінь Айфонів.
iPhone почав швидко розряджатися – на iOS 15.6
Вчора ввечері встановив iOS 15.6 . На ранок виявив, що заряджений до 100% iPhone розрядився до 28%, перебуваючи у стані спокою. За цей час жодного разу не доторкнувся до нього, а розрядитися сам він, все нормально, просто не міг. Я завжди вмикаю на ніч режим “Не турбувати”, тому ймовірність розрядки безперервними повідомленнями виключена, – написав один користувач.
Побіжний аналіз ситуації показав, що тих, чиї iPhone почали швидше розряджатися після оновлення на iOS 15.6, виявилося чимало. Щоправда, у всіх стрімка розрядка проявляється по-різному. Чиїсь айфони розряджаються швидше в процесі експлуатації, а чиїсь втрачають зарядку навіть у стані сну, просто лежачи на столі. Так що суто технічно можна було припустити, що ці проблеми викликані різними причинами, але блогер AppleBytes показав, що ні.
Він провів тестування одразу кількох моделей iPhone, починаючи від iPhone 6s і закінчуючи iPhone 13 і виявив помітне зниження часу автономної роботи смартфонів після оновлення на iOS 15.6 .
Скільки iPhone живе на iOS 15.5 :
- iPhone SE – 2 години 48 хвилин
- iPhone 6s – 3 години 27 хвилин
- iPhone 7 – 3 години 46 хвилин
- iPhone 8 – 3 години 33 хвилини
- iPhone XR – 5 годин 9 хвилин
- iPhone 11 – 5 годин 19 хвилин
- iPhone 12 – 5 годин 48 хвилин
- iPhone SE 2020 – 3 години 39 хвилин
- iPhone 13 – 8 годин 28 хвилин
Скільки iPhone живе на iOS 15.6 :
- iPhone SE – 2 години 37 хвилин
- iPhone 6s – 3 години 24 хвилини
- iPhone 7 – 3 години 33 хвилини
- iPhone 8 – 3 години 24 хвилини
- iPhone XR – 4 години 56 хвилин
- iPhone 11 – 5 годин 3 хвилини
- iPhone 12 – 6 годин 18 хвилин
- iPhone SE 2020 – 3 години 33 хвилини
- iPhone 13 – 7 годин 52 хвилини
Як бачите, в більшості випадків автономність iPhone впала після оновлення. Не так серйозно, як про це пишуть користувачі. Однак слід враховувати, що iAppleBytes проводить синтетичне тестування, яке лише імітує реальне використання. Тому дані можуть відрізнятися від тих, які ви отримаєте в умовах повсякденної експлуатації.
Чи варто встановлювати iOS 15.6
Показово, що 8 смартфонів з 9, які тестував iAppleBytes, виявилися схильні до багу, що провокує передчасну розрядку. Назвати цю втрату критичною, безумовно, не можна. Однак той факт, що проблема торкнулася майже 90% пристроїв, що тестуються, вказує на те, що вона може проявляти себе на апаратах широкого кола користувачів.
Єдиним винятком став iPhone 12. Навіть дивно, але він чомусь після поновлення став жити навіть довше, ніж жив до цього. До того ж його автономність зросла досить непогано. Якщо всі інші апарати втратили в середньому по 10-15 хвилин, то він придбав цілих 30 хвилин автономності, що дуже гідний показник. Особливо в реальних умовах експлуатації.
Я вже писав пост про те, що рекомендую встановлювати iOS 15.6 хоча б через виправлені баги та вразливості. Зрештою, як мінімум один збій, який усуває це оновлення, виявлявся і в мене. Телеграм забив кешем більше 35 ГБ простору на Айфоні , який не можна було очистити, а установка апдейта усунула цю проблему. Але через те, що я користуюсь саме iPhone 12, жодних недоліків в автономності я не помітив.