У зв’язку з дефіцитом комплектуючих і, відповідно, зростанням ціни на них багато виробників для збереження вартості своїх пристроїв намагаються економити практично на всьому. Хтось як Apple , відмовляється від зарядних пристроїв у комплекті, хтось як Xiaomi, у смартфоні 12 Lite встановлює минулорічний процесор. Ну а Samsung вирішила піти власним шляхом. У компанії вирішили, що в смартфонах серії Galaxy A занадто багато камер, і деяких з них слід позбутися.
Для фанатів цих смартфонів така новина пролунала, як грім серед ясного неба. Адже напрошується логічний висновок, що зйомка на них стане значно гіршою. Але давайте подивимося, від якого модуля планує відмовитися корейський виробник і як це позначиться як зйомка.
Galaxy A53 — камера
Серія смартфонів Samsung Galaxy A – одна з найпопулярніших у світі. Співвідношення ціна-якість у цих пристроїв, безумовно, нижче, ніж у китайських компаній. Але сила бренду робить свою справу. Існують такі користувачі, кому важливо, щоб їх пристрої були вироблені відомими компаніями, а не всякими Xiaomi, realme та іншим. Саме вони і вибирають смартфони серії Galaxy A. Бренд Samsung вселяє впевненість у те, що телефон якісно зібраний із добрих матеріалів.
Але характеристики таких пристроїв все ж таки відіграють важливу роль. Мало хто купує смартфони, тим більше на Андроїд, незважаючи на начинку. Скоріше так купуються лише айфони. Одним з найпопулярніших пристроїв Samsung є Galaxy A53. Випустивши кілька років тому Galaxy A50 і зрозумівши, що смартфон став бестселером, корейський виробник рік у рік намагався покращити його характеристики для збільшення продажів. І ось у четвертому поколінні цього пристрою з’явилася камера, що складається із чотирьох об’єктивів. Ширококутний на 64 мегапікселі з апертурою 1.8, суперширококутний на 12 Мп з апертурою 2.2 макрооб’єктив на 5 Мп з апертурою 2.4 і датчик глибини на 5 Мп, за допомогою якого камера покращує портретні знімки.
За фактом корисними із цих чотирьох об’єктивів є лише два — ширококутний та суперширококутний. Інші явно додані заради кількості, щоб щось протиставляти китайським виробникам смартфонів. З натяжкою до корисних можна віднести ще макрооб’єктив. Але, якщо чесно, за рік його наявності в моєму смартфоні вмикав лише один раз, просто щоб подивитися, як він працює. Через низький дозвіл знімати щось на нього немає жодного бажання.
Проаналізувавши, якими можливостями камери користуються найчастіше, Samsung вирішили відмовитися від сенсора глибини в наступному поколінні смартфонів Galaxy A. При цьому ви не помітите ніякого погіршення при зйомці портретів, адже софт вже давно може розмивати фон на фотографіях досить якісно. Таким чином, виробника вдасться трохи знизити собівартість смартфонів. На жаль, про зменшення ціни говорити не варто. Вона явно залишиться на колишньому рівні або взагалі зросте.
Galaxy A54 та A53 – порівняння камер
Після відмови від одного з модулів камери користувачі вправі розраховувати на покращення у решті. На жаль, наші бажання не збігаються із бажаннями Samsung. У A54 виробник зменшить роздільну здатність ширококутної камери з 64 до 50 мегапікселів, суперширококутної — з 12 до 5. А ось роздільна здатність макрокамери залишиться колишньою — 5 мегапікселів.
З одного боку, явне погіршення характеристик камери є. Але з іншого боку — не тільки мегапікселі впливають на підсумкову якість знімка. Можливо, Samsung так збільшить світлосилу основної камери, що про дозвіл все забудуть. Треба визнати вже точно, що при наближенні фотографії, зробленої на суперширококутний модуль, знімок буде сильно милити. Саме тут позначиться низька роздільна здатність. В наявності явна економія виробника на камерах в одній з найпопулярніших своїх моделей. Дуже шкода, що для вартості доводиться вдаватися до таких речей.
При цьому А24 не обійдеться без вдосконалень. Основна ширококутна камера залишиться колишньою – 50 мегапікселів. А ось суперширик та макрокамера отримають модулі зі збільшеною роздільною здатністю. З 5 до 8 та з 2 до 5 мегапікселів відповідно. Модель А34 взагалі не отримає жодних змін, окрім відмови від модуля глибини. Дивлячись на ці витоки, напрошується висновок, що Samsung планує прокачати софтову складову камер у своїх смартфонах. Можливо, навіть якісь погіршення пройдуть непоміченими. Я в цьому, якщо чесно, маю сумнів. Особливо це стосується роботи суперширика в А54. Все-таки 5 Мп – це дуже мало для такої камери.
Залишається сподіватися, що в Samsung усвідомлюють, в якому напрямку рухаються їх смартфони А-серії. Мені здається, що навіть із такими явними змінами вони все одно залишаться одними з найпопулярніших пристроїв у світі. Чекатимемо офіційного виходу цих апаратів у світ і припускатимемо, що виробник приготував для нас щось цікаве в програмному забезпеченні. Інакше це схоже на рух назад.