Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде ще більше, а самі функції стануть більш просунутими. Для цього Xiaomi створює власний суперкомп’ютер на 10 000 графічних прискорювачів.

Що ще відомо

За інформацією видання Jiemian News, Xiaomi почала дослідження в галузі ШІ ще в 2016 році, і відтоді кількість фахівців у компанії зросла в 6 разів – приблизно до 3000 осіб. На початку поточного року в їхньому розпорядженні було близько 6500 графічних прискорювачів, які використовуються для навчання великих мовних моделей та інших нейромереж. Але в останні кілька місяців ведеться масштабування системи до 10 000 графічних прискорювачів. Виходить своєрідний суперкомп’ютер. Керує проектом особисто глава компанії Лей Цзюнь.

Реклама

Зазначається, що для китайських компаній кластер на 10 000 прискорювачів фактично став стандартом для створення передових великих мовних моделей. Наявність такої обчислювальної потужності дасть змогу Xiaomi створювати конкурентоспроможні рішення в галузі ШІ. Розробки будуть застосовуватися в смартфонах, автомобілях, пристроях розумного будинку і робототехніці. Зазначимо, що 10 000 прискорювачів не видається таким вже й великим числом.

Для порівняння, у компанії xAI, що належить Іону Маску, суперкомп’ютер на 100 000 прискорювачів, і це число хочуть довести до мільйона.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ