Рік у рік після кожного WWDC фанати Android заявляють, що Apple краде головні фішки їхньої системи. Шанувальники Apple відбиваються як можуть, доводячи з що саме в Купертіно, а не будь-де ще винайшли функцію в тому вигляді, в якому вона існує. На сайті вже виходив матеріал про те, що віджети на екрані блокування у вигляді, в якому вони будуть у iOS 16 Apple винайшла сама, особливо це стосується Live Activities. Тепер давайте подивимося на ті речі, які були запозичені у Android.
Я, можливо, буду одним із тих небагатьох людей, хто скаже, що екран блокування на iOS 16 виглядає чудово. Можливість додати ефект глибини дозволяє зробити ваші улюблені шпалери об’ємними, а віджети, які перекочували з циферблатів Apple Watch, значно додають локскрину функціональності. Можливість змінити шрифт та його колір дозволять надати вашому iPhone справжньої індивідуальності.
Проте першопрохідниками у цій справі була Google. Android 12 з’явилася можливість встановити колір шрифту в колір шпалер або вибрати з чотирьох базових кольорів Material you. Також Google має віджет під назвою “At a Glance”. У Google називають його віджетом, але я б підібрав йому іншу назву – інформаційне поле.
Максимум, що ви можете в ньому побачити – це погода, поточна дата, подія або інформація про ваш політ. Якимось чином змінити інформацію, що демонструється цим полем, не вдасться. Віджети ж у iOS 16 мають значно більший вибір інформації, що надається користувачеві та відкритий API для сторонніх розробників.
У iOS 16 програма «Фото» навчилася автоматично ділитися фотографіями з вибраними користувачами. Можна відзначити дату, після якої всі фото автоматично потраплятимуть до спільного альбому або система розпізнаватиме людину і вивантажуватиме їх у неї.
У програмі камери навіть з’явилася окрема кнопка для додавання фотографій до спільного альбому. Тепер є можливість усім користувачам, які мають до нього доступ, додавати, редагувати або видаляти фотографії. Усі мають рівні права з управління знімками.
У Google Фото така функція вже кілька років. Все ті ж фішки, що й у Apple, але до них додається автоматичне створення альбомів з конкретними людьми і можливість ними поділитися. До того ж доступ до таких альбомів можна надати не тільки для перегляду, але і для додавання фото.
iOS 16 з’явилася можливість взаємодіяти з текстом, який ви диктуєте, безпосередньо в момент диктування. Досить просто сказати вашому смартфону, що ви хочете зробити, і це він зробить.
Головною ж фішкою можна вважати автоматичне заповнення розділових знаків. Тепер не треба під час диктування говорити слова «кома» або «двокрапка». Ваш пристрій зробить все саме.
Все це є клоном голосового набору Google Assistant із Pixel 6 і 6 Pro. Всі ті ж функції для взаємодії з текстом і розстановка розділових знаків вже були в Android.
Те, що давно є в Яндекс.картах і Google Maps нарешті з’явилося і в Apple. Тепер їхні фірмові картки можуть будувати складні маршрути з кількома зупинками. Ми вже давно до цього звикли, але Apple це гучна функція.
Фірмові карти в iOS з’явилися ще в 2012 році і з того часу пройшли досить довгий шлях і, на щастя, не відправляють водіїв на зустріч по вулиці з одностороннім рухом. Проте будувати маршрути з кількома зупинками навчилися лише у 2022 році. При цьому карти Google і для iOS, і для Android підтримують це ще з 2016 року. Багато користувачів тому не використовували фірмові Apple Maps.
Для Росії карти Apple практично неактуальні через низьку деталізацію, тому навіть ці нові функції не додадуть їм популярності в нашій країні.
Live Captions, або, простіше, живі субтитри можна спостерігати на YouTube з 2019 року. Це технологія, що дозволяє в режимі онлайн створювати субтитри голосу. Тепер така можливість з’явилася і у Apple, причому в Купертіно додали її одразу і для голосових дзвінків, і для FaceTime.
Насправді, для людей з вадами слуху ця функція буде дуже затребувана і дозволить спілкуватися більш вільно. Дуже тішить, що подібні речі активно просуваються виробниками і все більше пристроїв отримують такі фішки.
Безумовно, Apple скопіювала достатньо функцій у Android і не тільки з нього, але треба не забувати про горезвісний підхід Apple. Чомусь, коли за реалізацію беруться до Купертіно, у них це просто працює і тішить око.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…