Смартфони

Які Android-смартфони точно не варто купувати

Share
Час читання: 3 хв.

Незважаючи на те, що існує купа пристроїв на Android , які коштують дорожче, ніж iPhone, саме вони сприймаються як вибір для тих, у кого зазвичай немає грошей. Твердження, прямо скажемо, двояке. Адже дешеві апарати на базі ОС від Google також є, і багато їх. За це споживачі і цінують цю платформу, яка дозволяє їм купити смартфон за 8-10, а в окремих випадках навіть за 3-5 тисяч гривень. Але, вибираючи недорогий апарат, потрібно усвідомлювати, що це може бути по-справжньому небезпечно.

Багато хто думає, що дешеві Android-смартфони погані своєю повільністю через слабкий залізо. У принципі, нерідко цей аргумент буває не позбавлений сенсу. Проте практика показує, що сучасні апарати – незалежно від вартості – досить потужні, щоб потягнути Android без лагів. Тож боятися треба іншого.

Дешеві Android-смартфони – чи варто купувати

Ключова проблема дешевих Android-смартфонів полягає у посередньому контролі якості компонентів, що у них використовуються. Виробники намагаються заощадити всіма силами, а тому звертаються до постачальників, які пропонують найнижчі ціни — іноді навіть на шкоду якості комплектуючих.

Найяскравіший приклад останнього часу – це смартфони на базі процесорів Unisoc . Незважаючи на те, що це четвертий постачальник процесорів у світі за обсягами виробництва, контроль якості у нього зовсім не налагоджений. Тому чіпсет, які він випускає, страждають від критичних уразливостей, через які сильно страждають і самі смартфони.

Експерти Check Point з’ясували, що процесори Unisoc містять вразливість, яка ховається у прошивці модему. Вона дозволяє віддалено підключитися до смартфону за GSM-зв’язком і або порушити його, або почати прослуховування смартфона. Причому зробити це можна з використанням найпростішого трояна, що зламує захист процесора.

Здавалося б де ми і де Unisoc. Що це взагалі за такий виробник? Але насправді процесори цієї компанії встановлюються майже у всі смартфони в сегменті до 5 тисяч гривнів, і приблизно в третину апаратів у сегменті до 12-15 тисяч. Наприклад, їх дуже люблять такі бренди, як LeEco, Vivo, Oppo та інші китайські виробники.

Не оновлюється Android. В чому справа

Але чорт із нею, з цим прослуховуванням, чи не так? Дешеві Android-смартфони мають і низку інших недоліків. Не тих, які чи помітиш, чи ні. А тих, які впадуть у вічі якщо не відразу, то принаймні через деякий час після початку експлуатації. Ось вони:

  • Відсутність оновлень безпеки та виправлень;
  • Відсутність нових версій Android;
  • Посереднє післяпродажне обслуговування;
  • Проблеми з наданням ремонтних послуг;
  • Швидке списування з рахунків після початку продажу.

По суті, я охрестив би всі ці недоліки відсутністю інтересу з боку виробника. Бренду просто нецікаво підтримувати апарат, який коштує 3-5 тисяч гривень. Про які оновлення може йтися, якщо смартфон продається за ціною, близькою до собівартості? А значить, і витрачати час та ресурси на те, щоб оновити його, просто не має практичного сенсу.

Ви можете відстежити цю особливість на прикладі найрізноманітніших смартфонів . Причому цим грішать навіть більш-менш розумні бренди. Наприклад, Xiaomi дозволяє собі кинути підтримувати недорогий апарат, навіть якщо він ще не отримав жодного оновлення. Ну а що? Випустила смартфон – поторгувала їм півроку – зібрала всі вершки, і готово. Жодних вам оновлень і навіть дрібних патчів безпеки.

Отже, якщо вибираєте собі новий смартфон , звертайте увагу насамперед на його ціну. Мій особистий досвід підказує мені, що з апаратами за 8-10 тисяч гривень виробники такого собі просто не дозволять. Тому хоча б одне-два оновлення Android та з десяток-другий патчів безпеки такому апарату точно світить. А значить, не гріх переплатити зараз, щоби не пошкодувати потім. Чи не так?

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Meizu 16th хоч і коштував 12к але всерівно не оновлюється, тут ще треьа мати інтуїцію

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Android
  • Останні записи

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024