Смартфони

Нові деталі про Android 13: файлова система, покращений пошук і не тільки

Share
Час читання: 2 хв.

У мережі все більше відомостей про майбутній апдейт «зеленого робота». Ми вже писали про нововведення останньої «бети». Днями стали відомі інші фішки Android 13, тестування яких розпочнеться найближчими тижнями. Розповідаємо докладніше.

Оновлений пошук

В Android 13 перероблено інтерфейс пошуку по системі та в інтернеті. Зміни відображаються в нещодавній бета-версії програми Google. Утиліта придбала новий дизайн підказок для автозаповнення запиту. Раніше їхній список виглядав як простий текст поверх однорідного фону. Тепер запропоновані варіанти пошуку оформлені у вигляді острівців із закругленими кутами.

Значок ліворуч, що показує, новий запит або введений раніше, поміщений у коло. Самі рядки стали трохи більшими. На думку розробників такий дизайн краще поєднується зі стилем Material You. Він також буде інтегрований в інструмент пошуку пристрою для фірмової оболонки Pixel Launcher. Очікується, що нововведення повноцінно запрацює у наступному складанні ОС.

Файлова система

Інша значуща зміна – взаємодія операційної системи з пам’яттю гаджета. За наявною інформацією, Google збирається перевести Android на нову файлову систему, створену компанією HUAWEI. На всіх пристроях, що поставляються з Android 13 з коробки, використовуватиметься система EROFS (Extendable Read-Only File System).

Вона запропонує низку переваг, у порівнянні з колишніми аналогами на зразок F2S від Samsung та EXT4. Швидкість випадкового читання підвищиться на 20%, а завдяки покращеним механізмам стиснення даних вдасться скоротити розмір апдейтів програмного забезпечення. Вільний простір на смартфоні в середньому збільшиться на 2 ГБ. Крім того, згідно з тестами, завантаження програм прискориться на 22,9%.

Підтримка дисплеїв Брайля

Корпорація добра продовжує допрацьовувати доступність своєї ОС для людей з обмеженими можливостями. З цією метою впровадять сумісність із брайлівськими дисплеями. Такий пристрій введення дозволяє взаємодіяти з гаджетом шляхом читання і набору тексту за допомогою однойменного шрифту.

Раніше цю функцію можна використовувати через утиліту TalkBack. Але тепер фішка запрацює лише на рівні системи. З нею вдасться писати електронні листи, дзвонити, обмінюватися повідомленнями та читати їх. Також у TalkBack додали додаткові гарячі клавіші для скролінгу, перемикання між елементами інтерфейсу та редагування документів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Samsung готує до випуску унікальний смартфон, що складається у три частини

    Минулого року компанія Huawei приголомшила світ смартфоном Mate XT, який складається втричі (до речі, він…

    08.01.2025

    Глава Nvidia стверджує, що ШІ-чіпи розвиваються дуже швидко

    Дженсен Хуанг, генеральний директор компанії Nvidia, нещодавно заявив, що розвиток їхніх ШІ-чіпів йде набагато швидше,…

    08.01.2025

    Чому небезпечно користуватися смартфоном з тріщинами на екрані

    Фахівці з ремонту мобільних пристроїв насторожено ставляться до поширеної практики користувачів, які продовжують використовувати смартфони…

    08.01.2025

    Витік характеристик Galaxy S25 Ultra: легший дизайн та нова бездротова зарядка

    Вчора компанія Samsung оголосила, що представить Galaxy S25 22 січня. Напередодні анонсу телефону з'явилася додаткова…

    08.01.2025

    Apple планує випустити iPhone SE 4 та нові iPad до квітня 2025 року

    Різні джерела вже повідомляли про можливий запуск нових iPad та iPhone SE 4 у першій…

    08.01.2025

    OpenAI прогнозує появу повністю автономного ШІ в компаніях вже у 2025 році

    Генеральний директор OpenAI Сем Альтман днями заявив, що "агенти штучного інтелекту можуть з'явитися на ринку…

    07.01.2025