Звичайно, в таких умовах виробникам Android-смартфонів буде дуже важко конкурувати з Apple. Їм банально нічого запропонувати споживачеві, адже вони свої флагмани зливають вже на другому-третьому році, забуваючи про їх оновлення та програмне вдосконалення, не кажучи вже про залозу, яке припиняє використовуватися вже через рік.
Apple ж у цій ситуації виглядає як далекоглядніший стратег, який інвестує у своє майбутнє, і замість того, щоб випускати слабші процесори для своїх недорогих пристроїв, використовує флагманські чіпи минулих поколінь. За рахунок цього вона заощаджує істотні гроші на виробництві, а заразом обходить своїх конкурентів.
Безперечно, вартість виробництва iPhone SE 2020 на дату початку його випуску була досить високою. Якщо пам’ятаєте, Apple лише на компоненти, з яких складається смартфон, витрачала більше 200 доларів . Тому складно собі уявити, що компанія продаватиме його за 199. Адже, якщо врахувати поточні витрати на смартфон, виходить, що в Купертіному або не зароблятимуть на ньому нічого, або навіть втрачатимуть.
Але Apple це очевидно влаштовує. Її мета полягає в тому, щоб заробити на iPhone SE 2. Адже заробити вона зможе на інших смартфонах. Флагмани добре продаються та приносять компанії гроші. А такі апарати, як SE 2, потрібні для завоювання ринку та підвищення лояльності споживача за рахунок низьких цін. Зрештою, продає ж Samsung свої A52 собі на збиток або майже в нуль. То чому Apple не може зробити того ж?