Який із цього можна зробити висновок? Насправді, дуже простий. Часи, коли за продуктивністю люди ходили до Android, давно минули. Сучасні айфони обходять апарати на базі ОС від Google у обчислювальній потужності на раз-два і, очевидно, робитимуть це й надалі.
Адже не тільки обчислювальна здатність процесора відіграє роль. Велике значення має оптимізація, яка дозволяє iPhone витрачати в середньому менше оперативної пам’яті, ніж смартфонам на Android, в тих самих завданнях. Якщо пам’ятаєте, нещодавно ми публікували порівняння iOS і Android , і дійшли висновку, що 6 ГБ ОЗП в iPhone приблизно дорівнюють 8 ГБ ОЗП в Android, якщо судити по найнижчому кордоні, хоча за фактом вони все-таки ближче саме до 12 ГБ.
Як би не прикро це було повідомляти, але немає сумнівів, що Apple при всій своїй консервативності пішла набагато далі виробників смартфонів на Android. У Купертіно розвивають як свої процесори і власну ОС, не дозволяючи втручатися у її роботу стороннім, а й рахунок цього реалізують проривні технології, що полегшують використання.
Візьміть хоча б ID Face. Цієї технології вже 5 років, а досі жоден виробник не реалізував комерційно успішного аналога. Так, спроби робилися, але в результаті жоден сучасний апарат на Android не може похвалитися підтримкою системи розпізнавання осіб, яка працювала б так само досконало, як у Apple.