Ось яким буде Android 13: скріншоти та нові можливості

3628

Цього року Google випустить Android 13. Сайт Android Police зібрав всю інформацію, відому до теперішнього часу про це оновлення.

Android 13 носить всередині Google кодове ім’я Tiramisu, але невідомо, чи використовуватиметься воно надалі. Android 12 називався Snow Cone, Android 11 – Red Velvet Cake, а Android 10 – Quince Tart, але ці назви, на відміну від попередніх версій Android, не використовувалися публічно.

Власники смартфонів на базі Android 13 зможуть швидко обмінюватися файлами та інформацією, коли пристрої знаходяться поруч один з одним. Нова функція носить назву Media ЕЕЕ (напевно вона буде замінено на більш милозвучне), вона є логічним розвитком Nearby Share, але залучає не NFC, а Bluetooth і Wi-Fi Direct.

Програми будуть вимагати дозвіл на надсилання повідомлень, і якщо не надати його, не зможуть турбувати користувача пушами. У ранніх версіях Android цей дозвіл видається за замовчуванням, тому повідомлення від настирливих програм доводиться відключати вручну.

В Android 13 буде додана утиліта, що дозволяє камері сканувати QR-код, причому зчитування кодів можна буде запускати максимально швидко прямо зі сторінки блокування. Камера в iOS давно вміє читати QR-коди, а з їх широким розповсюдженням компанія Google просто не могла проігнорувати потреб користувачів, яким досі доводиться встановлювати для цього сторонній софт.

У системних налаштуваннях з’явиться можливість вибирати локалізацію для кожної встановленої програми або гри незалежно від того, яка мова використовується в інтерфейсі операційної системи. Локалізацію можна вибрати у налаштуваннях програм.

Функції PhantomProcessKiller та TARE (The Android Resource Economy) будуть стежити за тим, як програми споживають ресурси у фоновому режимі та зможуть обмежувати їх, заморожувати або вивантажувати з пам’яті. Це дозволить уникнути передчасного розрядження акумулятора та продовжити час автономної роботи пристрою.

У смартфонах на базі Android 13 з’явиться підтримка UWB (Ultra-wide band або), яка дозволить реалізувати у додатках безліч нових можливостей (наприклад, пошук гаджетів з точністю до сантиметра або керування гаджетами розумного будинку при наведенні смартфона до будь-якого з них). Підтримка UWB є у смартфонах Apple, а компанія Google встановила UWB-антену у смартфон Pixel 6 Pro, але потенціал цієї технології поки що не задіяний повною мірою.

Android 13 стане першою версією Android, в якій реалізовано повноцінну підтримку Bluetooth Low-Energy Audio. Ця технологія дозволяє передавати звуковий сигнал більш економно за збереження тієї ж якості або стримувати звук відразу кілька навушників або колонок.

Android 13 з’явиться опція, що дозволяє відключити запуск Google Assistant по довгому натисканні на кнопку домашньої сторінки в режимі жестів. На деяких моделях (наприклад, у серії Pixel 6) помічника можна викликати довгим натисканням на кнопку увімкнення/вимкнення.

Регулювати гучність для всіх підключених акустичних пристроїв можна буде незалежно один від одного. Вони з’являться окремі звукові регулятори.

Годинник на сторінці блокування можна буде налаштувати – вони можуть бути великими, як раніше, або мініатюрними. Крім того, на сторінці блокування з’явиться опція з можливістю вибору облікового запису, доданого на пристрій.

Великий вибір чохлів у нас в магазині @itech_store_ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я