Смартфони

Незвичайні «фішки» Android 12, про які майже ніхто не розповідає

Share
Час читання: 2 хв.

На каналі Droider.Ru на YouTube вийшов випуск про найцікавіші та маловідомі особливості нової операційної системи Android 12.

Ведучий перерахував цікаві функції оновленої версії Android. Про них в інших оглядах зазвичай не згадують.

Насамперед фахівець зазначив, що зміни в Android 12 торкнулися не лише зовнішнього вигляду, а й «начинки» системи. Вони допомагають швидше справлятися з різними завданнями і роблять операційну систему зручнішою .

  1. Режим керування однією рукою . Активувати його можна в параметрах. Після цього користувач зможе під час роботи переносити все до нижньої половини екрану.
  1. Подвійне постукування по задній панелі . Власник тепер має можливість встановлювати для цієї дії будь-яку зручну команду – наприклад, включення асистента Google або призупинення програвання музики. Крім цього, у параметрах можна зменшити чутливість для уникнення випадкових спрацьовувань.
  1. Пошук по пристроях через свайп вгору . Крім цього, програми запускаються просто після натискання на Enter на клавіатурі (після того, як ви ввели назву програми в рядку пошуку).

Що стосується візуальної частини, то тут найважливіше – це ідея Material You . Вона включає кілька пунктів.

  1. Перемальовані іконки.
  1. Шрифти великого розміру .
  1. Великі віджети та перемикачі налаштувань .
  1. Більш персоналізована операційна система за рахунок підстроювання кольорів системи під шпалери на робочому столі. Крім того, розробники додатків також мають можливість зробити подібну функцію у своїх продуктах.

Також змінилася анімація . При блокуванні вона «ховається» там, де розташований сканер відбитків пальців або кнопка живлення.

Віджети теж дуже змінилися. Крім закруглених кутів у них, змінилася сама кількість цих віджетів. Їх побіуваннях тепер можна увімкнути відкладення повідомлень, приховати беззвучні повідомлення у рядку стану, а також збереження історії повідомлень.

Швидкі налаштування . Вони знаходяться поряд з повідомленнями. Правда, тепер потрібно клікати або свайпати двічі, якщо ви хочете включити Wi-Fi або відрегулювати яскравість. Але цікаво: список налаштувань може динамічно змінюватися. Наприклад, якщо у вас встановлено будильник, він з’явиться в цьому вікні автоматично. У той же час на заблокованому екрані тепер лише дві іконки: перемикання гаманців для оплати та розумний будинок (за бажанням їх можна вимкнути у «Налаштуваннях»).

Що стосується власне “Налаштувань” , то з’явилася функція автоповороту екрана за участю камери. Є адаптивне заряджання.

У плані безпеки також є пара нововведень. Тепер при використанні камери або мікрофона в додатку у вас з’явиться піктограма, що сигналізує про це. Крім того, у «шторці» можна вимикати мікрофон або камеру, якщо це потрібно. А якщо ви якимось додатком давно не користуєтесь, то система автоматично скидатиме дозволи для нього (наприклад, на збір даних про місцезнаходження). При цьому, коли запускаєте завантажений додаток вперше, вам пропонується вже не просто вибрати, чи згодні ви передавати інформацію про місцезнаходження – ви можете вказати, точне або приблизне місце буде вказано.

І ще кілька «фішок» . Помічник запускається після утримання кнопки живлення, з’явилася можливість робити довгі скріншоти веб-сторінок, швидко ділитися посиланням за допомогою перетягування, додалася ігрова панель, швидкий перехід між медіадодатками.

А що ж змінилося «під кришкою» ? Поліпшилася продуктивність, знизилося енергоспоживання, з’явилася підтримка зображень у форматі avif (такі зображення займають менше місця), функція Play as you download (дозволяє запускати ігри до закінчення їх скачування). А ще найцікавіше – повна підтримка доладних дисплеїв (з’явиться, найімовірніше, на початку 2022 року).

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android 12
  • Останні записи

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024