За останні років 10 технології штучного інтелекту зробили якщо не прорив, то як мінімум помітну еволюцію. Без допомоги нейромереж, наприклад, неможливо уявити сучасні пошукові системи, операційні системи і т.і.
Але все це до сих пір складно назвати повноцінною подобою людського мозку. І вирішити цю проблему намагаються багато. У тому числі і Intel.
Для цього, наприклад, компанія розробляє власні нейроморфні процесори. Їх суть полягає в спробі апаратно відтворити з достатнім ступенем точності механізми, які лежать в основі мозку.
І ось, стало відомо, що Intel представила друге покоління нейроморфних чіпів, що отримало назву Loihi II. В основу новинки ліг EUV-техпроцес Intel 4, який компанія продовжує допрацьовувати.
Площа поверхні чіпа – 31 кв. мм. На ній розташовані 2,3 млрд транзисторів. Загальна кількість ядер – 128, при цьому площа кожного з них складає 0,21 кв. мм. Нейронних ядер також 128, при цьому кількість доступних нейроном тепер становить 1 млн – це майже в 10 разів більше, ніж у попередника.
Використовуватися новий процесор буде при роботі з нейромережами. З огляду на те, що його спочатку створювали для цих цілей, результат його обчислень може виявитися вражаючим.
Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…
Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…
Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…
Розробники Android почали наближати цю операційну систему до можливостей резервного копіювання та відновлення облікових даних…
Microsoft визнала наявність збоїв у роботі механізму оновлення та видалення додатків у Windows 10 версії…
20 листопада відбувся офіційний реліз довгоочікуваної гри S.T.A.L.K.E.R. 2, розробка якої тривала понад 10 років…