За останні років 10 технології штучного інтелекту зробили якщо не прорив, то як мінімум помітну еволюцію. Без допомоги нейромереж, наприклад, неможливо уявити сучасні пошукові системи, операційні системи і т.і.
Але все це до сих пір складно назвати повноцінною подобою людського мозку. І вирішити цю проблему намагаються багато. У тому числі і Intel.
Для цього, наприклад, компанія розробляє власні нейроморфні процесори. Їх суть полягає в спробі апаратно відтворити з достатнім ступенем точності механізми, які лежать в основі мозку.
І ось, стало відомо, що Intel представила друге покоління нейроморфних чіпів, що отримало назву Loihi II. В основу новинки ліг EUV-техпроцес Intel 4, який компанія продовжує допрацьовувати.
Площа поверхні чіпа – 31 кв. мм. На ній розташовані 2,3 млрд транзисторів. Загальна кількість ядер – 128, при цьому площа кожного з них складає 0,21 кв. мм. Нейронних ядер також 128, при цьому кількість доступних нейроном тепер становить 1 млн – це майже в 10 разів більше, ніж у попередника.
Використовуватися новий процесор буде при роботі з нейромережами. З огляду на те, що його спочатку створювали для цих цілей, результат його обчислень може виявитися вражаючим.