Смартфони

У смартфонах Xiaomi виявили вірус, влада порадили їх викинути

Share
Час читання: 2 хв.

Міноборони Литви порадило покупцям уникати смартфонів китайських брендів, так як вони мають вбудовані програмні інструменти цензури та стеження.

Відповідно до джерела, у флагманських смартфонах Xiaomi, які офіційно продаються в Європі, виявлений «троянський кінь» – вбудовані на програмному рівні інструменти для стеження за користувачем. І мова йде не просто про збір даних для персональної реклами. Спецслужби знайшли ознаки того, що китайські смартфони в цілому і Xiaomi зокрема можуть прослуховувати користувача в будь-який момент, щоб передавати ці дані китайської влади.

Серед інших, дослідженню піддався смартфон Xiaomi Mi 10T 5G, який офіційно продається на території Євросоюзу. За словами джерела, девайси китайських брендів вміють довільно і включати мікрофони, щоб аналізувати те, що відбувається навколо. У прошивці MIUI був виявлений список слів і фраз, які помічає смартфон – серед них «вільний Тибет», «Хай живе незалежність Тайваню», «за демократію» і так далі. Всього список містить близько 450 термінів – про виявлення будь-якого з них пристрій повідомляє в материнську компанію (на сервера в Сінгапурі).

Окремо наголошується, що в пристроях, які офіційно поставляються на будь-які ринки за межами Китаю, ця функція є, але спочатку відключена. Однак все вказує на те, що Xiaomi може включити її віддалено в будь-який момент. Схожі можливості були знайдені в Huawei P40 5G і ряді інших китайських гаджетів. Проблема настільки серйозна, що Міноборони Литви порадив всім (в тому числі і в інших країнах) позбутися від смартфонів китайських брендів і ніколи їх більше не купувати.

Теоретично, таке стеження може здатися нешкідливою для всіх, хто живе за межами Китаю. Однак, якщо згадати, що наш смартфон володіє досить великим архівом даних про нас, то подібні цензуровані «позначки» все ж можуть в майбутньому досадити користувачеві найнесподіванішим для нього чином.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xiaomi
  • Останні записи

    Функції штучного інтелекту iPhone виявилися нецікавими користувачам

    Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…

    17.12.2024

    Яку електроніку найчастіше купують батьки дітям

    Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…

    17.12.2024

    Європа запускає проект для конкуренції з Starlink

    Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…

    17.12.2024

    Топ смартфонів початку 2025 року: найцікавіші моделі на ринку

    Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…

    17.12.2024

    Користувачі Galaxy S24 Ultra розповіли про проблеми з антибліковим покриттям

    Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…

    17.12.2024

    Стало відомо, що готує Apple на січневу презентацію

    Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…

    17.12.2024