Смартфони

У смартфонах Xiaomi виявили вірус, влада порадили їх викинути

Share
Час читання: 2 хв.

Міноборони Литви порадило покупцям уникати смартфонів китайських брендів, так як вони мають вбудовані програмні інструменти цензури та стеження.

Відповідно до джерела, у флагманських смартфонах Xiaomi, які офіційно продаються в Європі, виявлений «троянський кінь» – вбудовані на програмному рівні інструменти для стеження за користувачем. І мова йде не просто про збір даних для персональної реклами. Спецслужби знайшли ознаки того, що китайські смартфони в цілому і Xiaomi зокрема можуть прослуховувати користувача в будь-який момент, щоб передавати ці дані китайської влади.

Серед інших, дослідженню піддався смартфон Xiaomi Mi 10T 5G, який офіційно продається на території Євросоюзу. За словами джерела, девайси китайських брендів вміють довільно і включати мікрофони, щоб аналізувати те, що відбувається навколо. У прошивці MIUI був виявлений список слів і фраз, які помічає смартфон – серед них «вільний Тибет», «Хай живе незалежність Тайваню», «за демократію» і так далі. Всього список містить близько 450 термінів – про виявлення будь-якого з них пристрій повідомляє в материнську компанію (на сервера в Сінгапурі).

Окремо наголошується, що в пристроях, які офіційно поставляються на будь-які ринки за межами Китаю, ця функція є, але спочатку відключена. Однак все вказує на те, що Xiaomi може включити її віддалено в будь-який момент. Схожі можливості були знайдені в Huawei P40 5G і ряді інших китайських гаджетів. Проблема настільки серйозна, що Міноборони Литви порадив всім (в тому числі і в інших країнах) позбутися від смартфонів китайських брендів і ніколи їх більше не купувати.

Теоретично, таке стеження може здатися нешкідливою для всіх, хто живе за межами Китаю. Однак, якщо згадати, що наш смартфон володіє досить великим архівом даних про нас, то подібні цензуровані «позначки» все ж можуть в майбутньому досадити користувачеві найнесподіванішим для нього чином.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xiaomi
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024