Смартфони

5 особливостей старих iPhone, які мені не хочеться бачити в нових

Share
Час читання: 3 хв.

Навесні 2021 року його представила iMac 24. На екрані революційного пристрою було написано «Hello». Така ж напис було зображено на екрані першого покоління iMac. 

Це стосується і дизайну. Кольори як у того ж iMac 24 були у першого покоління цієї лінійки моноблоків. У 2020 році вийшов модельний ряд iPhone 12 з гострими торцями як у iPhone 4. І судячи з просочування інформації про iPhone 14, компанія не зупиниться і продовжить оновлювати дизайн за формулою «нове – добре забуте старе». 

Нижче – п’ять дизайнерських елементів, які колись застосовувалися в iPhone, але їх не хотілося б бачити в майбутньому 

Старі кнопки гучності

Один з елементів, який може повернутися на смартфони Apple в 2022 році. З 2014 року кнопки регулювання гучності прямокутні, до цього вони були круглими, а на них були вигравірувані знаки «+» і «-», щоб було зрозуміло, де збільшення гучності, а де зменшення. 

Проблема цих кнопок – тактильно їх знайти складніше, ніж прямокутні, що піде в мінус ергономічність корпусу. Покажчики «+» і «-» теж більше не актуальні, з точки зору дизайну сучасні смартфони прагнуть до мінімалістичний. 

Втім, поява таких кнопок логічно – компанія повернулася до гострих бічних гранях, логічно повернути і ті кнопки. І тим не менше, прямокутні зручніше. 

Кнопка живлення зверху

Останнім смартфоном з такою кнопкою був iPhone SE. Проблема в тому, що з того часу розміри смартфони, які вважаються стандартними, збільшилися багаторазово. Параметри корпусу компактного айфона 2016 року – 123,8 x 58,6 x 7,6 мм. Для порівняння, у iPhone 12 – 146,7 x 71,5 x 7,4 мм. До верхнього торця такого смартфона банально не дотягнутися, не кажучи вже про iPhone 12 Pro Max. 

Кнопка живлення – на першому місці за частотою взаємодії, була на другий, коли Apple використовувала «Додому». Її переїзд з верхнього торця на правий боковий – закономірна зміна в період, коли діагоналі екранів почали стрімко зростати. Повертатися до старого рішенню немає сенсу. 

Кнопка «Додому»

У 2017 році здавалося, що iPhone 8 і 8 Plus будуть останніми смартфонами з фізичною кнопкою управління на передній панелі корпусу. У 2020-му Apple пішла на авантюру і випустила SE (2020) в корпусі того ж iPhone 8. 

Як не дивно, смартфон виявився успішним – найбільш продаваними моделями смартфонів Apple за результатами 2020 року стали iPhone 11 і iPhone SE (2020). Втім, там зіграло на руку збіг обставин – через пандемію коронавируса, який підкосив індустрію смартфонів, зріс продаж недорогих телефонів. 

В 2021 році фізична кнопка не потрібна. Датчик відбитка пальця можна вбудувати під екран або поєднати з клавішею живлення, крім того, Face ID – найнадійніший сканер особи на ринку, по надійності можна порівняти з Touch ID. Хочеться бути впевненим, що ідею випускати смартфон з широкою рамкою і клавішею на передній панелі компанія поховала. 

Округлена задня панель 

Дизайнерський елемент від iPhone 3G, чия поява буде логічним. У 2019 року в iPhone 11, 11 Pro і 11 Pro Max компанія зробила корпус товстішим, щоб поставити збільшені акумулятори. Компанія пішла проти принципів – її дизайнери завжди були впевнені, що тонкий корпус робить пристрій естетичніше і тактильно приємніше. 

Проблема в тому, що з такою особливістю смартфон виглядає несолідно і нагадує мило. Крім того, цей елемент застовпив за собою Android-сегмент, а фанати Apple приходять в лють, коли компанія щось копіює у конкурентів (згадуємо iPhone 6 і iOS 7). 

Антени на корпусі як у 6S

У 2015 році фанати Apple були моторошно незадоволені дизайном iPhone 6S. Все через неестетичних пластикових горизонтальних смужок, що псують враження від металевого корпусу. Як виявилося, рішення було обумовлено технічно – під ними ховалися антени, які не могли працювати крізь який не пропускає радіохвилі метал.

Причому, ці смуги Apple ставила не одне покоління. 7 і 7 Plus теж вийшли з ними, тільки вони були розташовані більш акуратно – ближче до торця, повторюючи вигин корпусу. У 2017 році компанія нарешті вирішила проблему – у iPhone 8, 8 Plus і X їх не було, і корпусу стали більш мінімалістичним. 

Смартфони прагнуть до мінімалістичний. Набагато приємніше дивитися на чисту задню панель з логотипом і камерою, ніж на горизонтальні смужки, що виділяються за кольором. Крім того, у 6S і 6S Plus був металевий корпус, а з 2017 року у смартфонів Apple у них скляне покриття, що відбиває світло. В цьому випадку пластикові смужки виглядатимуть ще більш громіздко. На щастя, компанія вирішила проблему з ними. 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: AppleiPhone
  • Останні записи

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024