Nvidia представила таємничий процесор Grace, але не розкрила найцікавіші і найважливіші характеристики

57

Компанія Nvidia сьогодні представила свій перший процесор для центрів обробки даних. Називається він Grace.

Grace заснований на архітектурі Arm і, як стверджує сама Nvidia, забезпечує 10-кратний приріст продуктивності в порівнянні з найшвидшими аналогами при виконанні складних завдань, пов’язаних з ШІ, і високопродуктивних обчислень.

При цьому Grace є вузькоспеціальне CPU. Він орієнтований на такі завдання, як навчання моделей обробки природної мови нового покоління, що мають більше 1 трлн параметрів.

Якщо говорити про характеристики, то відомо, що процесор отримав ядра Arm Neoverse нового покоління, підсистему пам’яті з підтримкою LPDDR5x (вперше для серверного сегмента) і пропускною спроможністю 500 ГБ / с, а також інтерфейс NVLink для з’єднання з GPU на швидкості 900 ГБ / с .  

На офіційному зображенні Nvidia демонструє не CPU, а цілу плату, причому не пояснює, де що. Якщо орієнтуватися на деякі інші продукти Nvidia, можна припустити, що CPU Grace знаходиться зліва, а ось що являє собою правий чип, що сусідить, судячи з усього, з мікросхемами HBM, зовсім незрозуміло. 

Судячи з усього, перший суперкомп’ютер на основі CPU Nvidia Grace з’явиться в 2023 році.  

Окремо варто відзначити, що процесор отримав назву на честь Грейс Хоппер (Grace Hopper) – американської вченої, відомої тим, що вона однією з перших писала програми для комп’ютера Марк I і створила перший компілятор для комп’ютерного мови програмування. Нагадаємо, раніше були чутки, що Hopper (в честь тієї ж Хоппер) – ім’я нового покоління графічної архітектури, яка дасть життя багаточіпових GPU. Судячи з усього, Nvidia буде використовувати обидві частини імені відомої наукового.  

Популярні новини  Apple показала, як «навчити» iPhone розпізнавати звуки пожежної тривоги і плачу дитини

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я