Смартфони

Чому не варто закривати додатки для економії заряду на iOS і Android

Share

Серед користувачів телефонів існує безліч міфів про акумулятор. Одним з найбільш поширених є той факт, що закриття додатків економить заряд батареї. Але правда в тому, що це працює якраз навпаки.

Уявіть собі ситуацію: ви сидите в транспорті по дорозі додому, переглядаєте соціальні мережі, розмовляєте, дивитеся відео, ви просто «використовуєте» свій телефон в повній мірі. Але потім розумієте, що у вас залишилося кілька відсотків заряду батареї. Що ви зазвичай робите – починаєте хаотично закривати додатки, щоб телефон не завантажувався, так? Але.

Щоб зрозуміти, чому так відбувається, потрібно знати те, як працює багатозадачність на iOS і Android. Зараз все розповімо.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Додатки Android і iOS мають 5 станів: вимкнено, включено (додаток функціонує безпосередньо на дисплеї), неактивно (додаток працює на дисплеї, але ви ним не користуєтесь), у фоновому режимі (ви не бачите додаток, він працює в фоні) і з затримкою (ви не бачите додаток, в фоновому режимі він нічого не робить, просто “відкладається”).

Всі відкриті додатки зберігаються в оперативну пам’ять. Наприклад, ви відкрили додаток «Погода» вранці, пізніше, ви відкриєте його знову вдень, і він одразу ж почне працювати без підвантаження. Насправді це дуже схоже на перевід комп’ютера в сплячий режим у порівнянні з повним його виключенням.

У будь-якому випадку для додатків і для безперебійної роботи телефону важливо, щоб деякі додатки залишалися в ОЗП, тому що це впливає на швидкість роботи телефону. Звичайно, чим менше у вас оперативної пам’яті, тим більше додатків телефон сам завершить у фоновому режимі, щоб уникнути “глюків”.

Як тільки ви закриваєте додаток в багатозадачності (жестом вгору або кнопкою закрити), він переходить зі стану енергозбереження в стан абсолютно вимкненого. З одного боку, це “затратно” для телефону, тому що відключення додатків також вимагає певних витрат енергії. До того ж, коли ви знову відкриєте додаток, телефону доведеться заново запускати весь процес.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: AndroidiOS
  • Останні записи

    Чи можна заряджати смартфон усю ніч

    Для багатьох власників смартфонів залишати гаджети заряджатися на ніч - це питання, яке викликає занепокоєння…

    05.05.2024

    Топ-3 найкращих смартфонів Xiaomi

    Xiaomi є китайським брендом, який активно розвивається та користується величезною популярністю у всьому світі. Він…

    05.05.2024

    Оновлення MIUI 14 від Xiaomi: фішки та переваги

    Смартфони китайського бренду працюють на основі прошивки MIUI. Зручний інтерфейс та простота в управлінні –…

    05.05.2024

    Київстар запропонував абонентам дешевий тариф для пенсіонерів

    Мобільний оператор "Київстар" розповів клієнтам про тариф без інтернету, який буде корисним людям похилого віку,…

    05.05.2024

    F-16 зі штучним інтелектом успішно провів тренувальний бій у США

    У США успішно випробували штучний інтелект (ШІ) для керування бойовим літаком. Як повідомляє Associated Press,…

    05.05.2024

    Як продовжити час автономної роботи телефону

    З тих пір, як стільникові телефони увійшли в наше життя, однією з головних проблем цих…

    05.05.2024