Серед користувачів телефонів існує безліч міфів про акумулятор. Одним з найбільш поширених є той факт, що закриття додатків економить заряд батареї. Але правда в тому, що це працює якраз навпаки.
Уявіть собі ситуацію: ви сидите в транспорті по дорозі додому, переглядаєте соціальні мережі, розмовляєте, дивитеся відео, ви просто «використовуєте» свій телефон в повній мірі. Але потім розумієте, що у вас залишилося кілька відсотків заряду батареї. Що ви зазвичай робите – починаєте хаотично закривати додатки, щоб телефон не завантажувався, так? Але.
Щоб зрозуміти, чому так відбувається, потрібно знати те, як працює багатозадачність на iOS і Android. Зараз все розповімо.
Додатки Android і iOS мають 5 станів: вимкнено, включено (додаток функціонує безпосередньо на дисплеї), неактивно (додаток працює на дисплеї, але ви ним не користуєтесь), у фоновому режимі (ви не бачите додаток, він працює в фоні) і з затримкою (ви не бачите додаток, в фоновому режимі він нічого не робить, просто “відкладається”).
Всі відкриті додатки зберігаються в оперативну пам’ять. Наприклад, ви відкрили додаток «Погода» вранці, пізніше, ви відкриєте його знову вдень, і він одразу ж почне працювати без підвантаження. Насправді це дуже схоже на перевід комп’ютера в сплячий режим у порівнянні з повним його виключенням.
У будь-якому випадку для додатків і для безперебійної роботи телефону важливо, щоб деякі додатки залишалися в ОЗП, тому що це впливає на швидкість роботи телефону. Звичайно, чим менше у вас оперативної пам’яті, тим більше додатків телефон сам завершить у фоновому режимі, щоб уникнути “глюків”.
Як тільки ви закриваєте додаток в багатозадачності (жестом вгору або кнопкою закрити), він переходить зі стану енергозбереження в стан абсолютно вимкненого. З одного боку, це “затратно” для телефону, тому що відключення додатків також вимагає певних витрат енергії. До того ж, коли ви знову відкриєте додаток, телефону доведеться заново запускати весь процес.