Названо SMS, які потрібно видаляти відразу після прочитання

626

Втрата або крадіжка телефону може призвести до того, що в руки зловмисників потрапить важлива інформація про власника. Частина такої інформації може знаходитися в SMS-повідомленнях, які отримує користувач.

Розповідаємо, які SMS не можна зберігати в смартфоні.

Які SMS в телефоні потрібно видаляти?

Чим довше власник використовує телефон, тим більше повідомлень з особистою інформацією на ньому зберігається. Щоб у разі крадіжки або втрати пристрою важливі дані не стали відомі стороннім людям, рекомендується видаляти SMS. Але не всі, а тільки з певним змістом.

Компрометуючі SMS

Повідомлення, які виставляють користувача в поганому світлі або можуть бути використані в якості шантажу, необхідно видаляти відразу. Це стосується як особистих листувань, так і відправлених фотографій. Навіть якщо телефон потрапить в руки не професійному хакеру, а звичайній людині, їй не складе труднощів шантажувати власника знайденою інформацією.

SMS з інформацією про сім’ю або родичів

Не варто зберігати повідомлення з докладною інформацією про членів сім’ї, про їх стан і, наприклад, про те, хто і коли повертається додому. Щоб визначити, наскільки важливі дані містяться в SMS, варто приміряти на себе роль злочинця і подумати, чи може це повідомлення допомогти зловмисникові скоїти крадіжку або обдурити власника. Якщо може, то повідомлення варто видалити відразу після прочитання.

SMS з паролями і логінами

Багато сайтів і сервісів відправляють логіни і паролі користувачеві за допомогою SMS. Це зручно, коли потрібно згадати пароль. Звичайно, зловмисники можуть скористатися цією інформацією. Всі паролі і логіни, які приходять по SMS, рекомендується вносити в більш надійне середовище. Це може бути як паперовий носій, так і будь-яка перевірена система зберігання паролів.

Невідомі SMS, які містять посилання

Якщо на телефон з незнайомого номера прийшло повідомлення, що містить підозріле посилання, його рекомендується відразу видалити. Перехід по ньому в більшості випадків загрожує автоматичним звантаженням шкідливої ​​програми і попаданням на фішингові сайти. Навіть якщо користувач не перейде по посиланню усвідомлено, це можуть зробити. наприклад, діти.

Чи потрібно видаляти SMS з інформацією з банку?

Багато експертів настійно рекомендують видаляти повідомлення з банку, що містять коди або навіть інформацію про поточний баланс. Посилаються вони на те, що зловмисникам досить і цієї інформації, щоб зламати банківський аккаунт жертви і скоїти крадіжку.

На практиці, шахраї далеко не такі всемогутні:

Видаляти коди з банку не має сенсу, оскільки вони одноразові і активні лише протягом короткого проміжку часу. Наприклад, код ПриватБанку дійсний 5 хвилин, після чого стає марним. Цей термін не можна продовжити, і, якщо користувач не встиг ввести код за 5 хвилин, йому залишається тільки запросити новий.

Повідомлення з інформацією про баланс не мають ніякої цінності для зловмисників, оскільки в них вказані тільки останні 4 цифри банківської карти. Цих даних недостатньо, щоб шахраї змогли вкрасти кошти. Видаляти SMS з балансом варто тільки в тому випадку, якщо користувач не хоче, щоб сторонні знали залишок його коштів на карті.