DuckDuckGo – пошуковий сервіс, який не збирає дані своїх користувачів та стає реальною альтернативою Google

486

Інтернет-пошуковик DuckDuckGo відомий своєю конфіденційністю. Він не збирає інформацію про користувачів і має більш 400 джерел, включаючи Вікіпедію. Станом на серпень минулого року він виконував в середньому 65,2 мільйона пошукових запитів в день. Деякі з результатів пошуку ( «Миттєві відповіді»), з’являються у верхній частині сторінки пошуку і призначені для отримання відповіді на запит без переходу за посиланням. Пошукові запити користувачів не відстежуються, а особисті дані не передаються стороннім компаніям.

DuckDuckGo заробляє гроші, розміщуючи рекламу в мережі пошукового альянсу Yahoo-Bing. У 2018 році DuckDuckGo отримав від реклами 25 мільйонів доларів. Передбачається, що зростання складе 30% щорічно протягом наступних п’яти років, в кінцевому підсумку перетне 100 мільйонів доларів протягом одного року. У минулому році кількість пошукових запитів, виконаних DuckDuckGo, досягла майже 23,7 мільярда, що на 62% більше, ніж в 2019 році. На початку року DuckDuckGo встановив новий одноденний рекорд компанії зі 102 251 307 пошуковими запитами.

Каміл Базбаз (Kamyl Bazbaz), віце-президент DuckDuckGo зі зв’язків з громадськістю, зазначив: «Люди приходять до нас, тому що хочуть більшої конфіденційності. Люди шукають альтернативи бізнес-моделі, заснованої на технологіях спостереження». Пошуковик доступний у вигляді додатку для iOS, для Android і розширення в Google Chrome. Послугою користуються близько 25 мільйонів чоловік. Google і пов’язані з ним програми та платформи, такі як YouTube, збирають особисту інформацію від користувачів, яка використовується для показу реклами. Це саме те, чого DuckDuckGo намагається уникнути.