Огляди

Огляд Poco F2 Pro- найновіший процесор, підтримка 5G

Share
Час читання: 8 хв.

Перший POCOPHONE F1 в 2018 році викликав ефект вибуху бомби: 8 тисяч за найпотужніше «залізо» – нонсенс. Можна було закрити очі на пластиковий корпус і бляклий дисплей. Новий POCO F2 Pro вже хизується AMOLED-матрицею, свіжим Snapdragon 865 і вміє знімати 8K відео. Але і коштує майже в 2 рази дорожче. Легенда повернулася? Або новачок «забув обличчя свого батька»?

Важка «лопата» без «чубчика» і вирізу

Більше ніякого пластику: POCO F2 Pro покритий склом Gorilla Glass 5, ідеально зібраний і намагається вдавати з себе флагман. Але задня панель виглядає нудно, навіть в такому фіолетово-матовому кольорі. Безлико. Хоча дизайн – справа суб’єктивна, комусь сподобається.

Спереду цікавіше. Дисплей займає 93% площі, рамки тонкі, навіть підборіддя не бентежить. Суцільний екран виглядає фантастично навіть в 2020 році. Де фронтальна камера? Вона виїжджає з корпусу. Блок камери підсвічується, дзижчить різними звуками, все це налаштовується. Діод нагорі блимає при вхідних повідомленнях. Класне рішення. Зручне.

Чого не скажеш про вагу і габарити. 219 г – ідеально, щоб відбиватися від гопників в провулку. Алюмінієва рама б’є боляче. Але тримати краще двома руками, а то вислизне. Водозахисту немає, карти пам’яті не підтримує, зовнішній динамік один – жирні «мінуси», хоча вони притаманні більшості смартфонів ціною до 15 тисяч гривень.

Камера, що виїжджає ще й уповільнює розблокування по обличчю, конкуренти з вирізами розпізнають швидше. Не блищить швидкістю і підекранний сканер відбитків, точність теж кульгає. Сподіваюся, покращать з оновленнями. Позитиву додає тільки аудіороз’єм 3,5 мм. Рідкісний смартфон на наш час щей з дротяними навушниками.

До продуктивності є питання

«Покофон» став народним улюбленцем завдяки співвідношенню «ціна / продуктивність». Snapdragon 845 за 8 тисяч гривень – в 2018 році це був шок. Історія повторилася: у POCO F2 Pro вбудовано топовий Snapdragon 865 з підтримкою 5G-мереж і потужною графікою. Чи все так круто на справі? Судячи з синтетичними тестам – так:

Смартфон космічно швидкий. Але не все так райдужно. На поточній прошивці процесор сильно гальмує. Ось результати п’яти прогонів по 15 хвилин в CPU Throttling Test:

Процесор нагрівається до 50 градусів, продуктивність через 5 хвилин падає на 25%. Xiaomi Mi 10 і OnePlus 8 Pro вели себе набагато краще (вони теж на Snapdragon 865). При цьому в іграх ви можете нічого не помітити, настільки великий «запас міцності» у процесора. PUBG і CoD йдуть на максимальних налаштуваннях абсолютно плавно, Shadowgun: Legends зрідка підгальмовує на «ультра».

Другий нюанс – в пам’яті. Є дві версії «поко»: з 6/128 ГБ і 8/256 ГБ. У обох новітній тип накопичувача – UFS 3.1. Але у «молодшого» оперативка минулого покоління LPDDR4X. Що ви теж навряд чи помітите при використанні. Але пахне дискримінацією.

NFC, Bluetooth 5.1 з підтримкою aptX-HD, Wi-Fi 6 – ось це дійсно потрібні речі, з ними POCO F2 Pro можна вважати справжнім флагманом. Тільки підтримка 5G потрібна нам як собаці п’ята нога. За яку ми ще й переплачуємо. Але тут нічого не поробиш, одержимість мережами п’ятого покоління змушує виробників пхати поруч зі Snapdragon 865 новий модем.

Що з системою?

Описати POCO F2 Pro можна мемом з передачі «Тачку на прокачку»: смартфон працює на Android 10, який лежить в основі MIUI 11, поверх якої накотили POCO Launcher. З особливостей – меню додатків і сортування за категоріями. Оновлення до MIUI 12 має скоро прилетіти.

Якщо Ви встановлюєте програми з Google Play запускається місцевий антивірус і заодно пропонує … рекламу. На щастя, перевірку відключити можна.

Дисплей якісний, але «повільний»

Будемо чесні: в першому «покофоні» дисплей був відверто слабкий. Блякла IPS-матриця, солідний «чубчик» і ніякого олеофобного покриття. Але ми згадували ціну, і все прощали. Покупці POCO F2 Pro таких поблажок на дадуть, ціна зобов’язує.

Новачок не підвів, дисплей виявився хорошим навіть за мірками флагманів. Матриця AMOLED – взагалі без вирізів, борці з «краплями» і «дірками» будуть в захваті. Можна знизити шум в налаштуваннях. Пікова яскравість – 1200 ніт, як в iPhone 11 Pro або Galaxy S20. Є підтримка HDR10 +, колірний діапазон покриває 100% DCI-P3, деталізація така, що окремі пікселі не розгледиш. Є режим Always-On з кольоровими заставками. Що ще потрібно?

В ідеалі – частота оновлення зображення 90 Гц. Жирно? Realme X2 Pro зміг, чому тут не можна? Смартфони одного класу. В іншому – ніяких причіпок.

Приголомшлива автономність і зарядка тільки по дроту

Xiaomi непогано попрацювала над автономністю своїх флагманів: Mi 10 і Mi Note 10 до цих пір лідирували в нашому рейтингу. POCO F2 Pro з акумулятором 4700 мАг очікувано очолив список. На максимальній яскравості він демонстрував відео більше 18 годин! Однак ігри «висаджують» батарею набагато швидше, ніж у конкурентів:

Голубий колір – ігри, оранжевий – відео

Тести тестами, а й в реальності «поко» теж показав себе молодцем: добу роботи – легко. По дорозі на дачу і назад ми використовували його як навігатор, на місці – як фотоапарат. Повернулися додому через 10 годин – залишилося 40% заряду. Круто. Тут допоміг і дисплей AMOLED, і «звичайна» частота 60 Гц.

Смартфон заряджається швидко від адаптера 30 Вт : за півгодини – до 60%, за 1 год 10 хв – до 100%. Бездротової та зворотноїбездротової зарядки немає, за цим в іншу цінову категорію.

Не ведіться на 8K і дворазовий зум

Недосвідчений покупець буде в захваті від характеристик камери: основний модуль 64 Мп, «ультраширококтник» 13 Мп, телефото 5 Мп і сенсор глибини 2 Мп. Міцний такий, майже флагманський набір. Але давайте по порядку.

Основний сенсор – новий Sony IMX686. Він фізично більший IMX586, і повинен захоплювати більше світла. Вдень можна знімати на всі 64 Мп. Якість відмінна, деталізація неймовірна. HDR відпрацьовує відмінно, обробка фото моментальна. Але в темряві багато шумів, рятує тільки нічний режим. Хоча в повній темряві і він не рятує, не допомагає навіть оптична стабілізація.

Ультраширокуктна камера вміє знімати відео в 4K 60 кадр / с – це плюс. Мінуси: немає автофокусу, немає нічного режиму – без нього зі світлосилою f / 2,4 вечірні знімки камера не тягне. Перемикання на цей модуль повільне, передача кольору у всіх налаштована по-різному. А під час зйомки відео між модулями перемикатися взагалі не можна : з якого почав зйомку, з такого і буде цифровий зум.

Автоматичний HDR відмінно справляється при зйомці проти сонця.

До речі, про зум. У POCO F2 Pro заявлено «перше на ринку» телемакро. Це окремий модуль з дворазовим наближенням, «заточений» тільки під макрозйомку. Дистанція – 5-7 см. Виходить добре, вже точно краще ніж у Xiaomi Mi 10.

Багато блогерів взяли телемакро за дворазовий оптичний зум, але це не так. Наближення дає цифровий зум. По суті, кроп з основного сенсора. З усіма наслідками, що випливають: шум, втрата якості. Максимум – 10-кратне наближення, але якість «на кінці» сильно провалюється. За справжнім зумом – до Honor 30, там 5-кратний оптичний, 50-кратний цифровий.

За відео: заявлена зйомка 8К, і смартфон її тягне. Однак в цьому режимі не працює стабілізація, при зйомці додаток камери гальмує, та й для перегляду потрібний дорогий телевізор. У Galaxy S20 Ultra це мало сенс: у компанії є свої 8К панелі. Для Xiaomi, а тим більше POCO, надлишкова опція. Стабілізація також не працює при зйомці з частотою 60 кадр / с. Навіть 1080p. При 30 кадр / с справляється відмінно.

Разом: POCO F2 Pro відмінно знімає вдень, в темряві рятує нічний режим (але тільки на основному модулі). Ультраширококутник- без фокусу, зум – несправжній, макро – гідне. Відео знімати тільки в 30 кадр / с. Відео 8К – не потрібно.

Ціни і конкуренти

POCO F2 продається в Україні від 14 999 гривень за версію з 6/128 ГБ пам’яті, від 16 999 тисяч гривень – за 8/256 ГБ. Як ми вже з’ясували, є сенс брати дорожчу модель.

У діапазоні 14-16 тисяч гривень «поко» майже самотній: realme X2 Pro і Xiaomi Mi 9T майже зникли з полиць. Але це той випадок, коли краще переплатити і взяти «повний фарш», або заощадити і не втратити майже нічого.

Наприклад, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 + або Xiaomi Mi 10 . Це збалансовані у всьому флагмани, з бездротовою зарядкою, водозахистом і топовими камерами. «Сірі» версії коштують 40-45 тисяч. Офіційний P30 Pro на розпродажі можна відхопити за 17 999 гривень. Вибір очевидний.

У категорії від 13 тисяч чекають Huawei P30, Xiaomi Mi Note 10 і Honor 30. Останній на топовому Kirin 990 5G, з 50-кратним зумом і OLED дисплеєм. І ні в кого немає проблем з троттліногом.

Думка нашого видання

POCO F2 Pro виправдовує свою ціну, але це вже не «той самий покофон». Просто добротний флагман з компромісами. З одного боку – «просунутий» процесор і батарея. З іншого – троттлінг, урізана камера, відсутність бездротової зарядки і вологозахисту. Ми мирилися з таким дисбалансом в POCOPHONE F1, за 8 тисяч це був незрівнянний варіант на топовому «залізі». Тепер просять майже в 2 рази більше.

Зараз, коли POCO F2 Pro подешевшав до 13-15 тисяч – можна відривати з руками і ногами. Купувати його варто в двох випадках: якщо дратують вирізи в дисплеях, або вам потрібен ігровий смартфон. Тоді F2 Pro – найдешевший апарат на Snapdragon 865, який можна дістати вУкраїні.

Плюси

  • Безрамковий дисплей без вирізів
  • Є роз’єм для навушників
  • Висока продуктивність
  • Відмінна AMOLED матриця
  • Рекордна автономність
  • Швидка зарядка

Мінуси 

  • Немає захисту від води і пилу
  • Не підтримує карти пам’яті
  • Немає стереозвуку
  • Троттлітнг під навантаженням
  • Дисплей 60 Гц
  • Немає бездротової зарядки
  • Тільки цифровий зум
Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Poco F2 Pro
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024