NASA опублікувало вражаючий знімок Малої червоної плями на Юпітері

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Астрономи космічного агентства NASA показали знімок величезного планетарного вихору, відомого як Мала червона пляма Юпітера.

Реклама

Зображення було отримано з зонда Juno в липні 2017 року, повідомляє офіційний сайт NASA .

Фотографію з космічного апарату обробляли вчені Геральд Ейхштадт і Шон Доран. Зображення перевернуто таким чином, що вершина насправді є екваторіальною областю Юпітера, а нижня частина фотографії з Малою червоною плямою – північним полюсом планети.

Діаметр Малої червоної плями Юпітера становить приблизно 6000 км. Це приблизно половина діаметра Землі (12,7 тисяч кілометрів) і практично весь діаметр Марса (6,8 тисячі кілометрів). Вчені спостерігають за цим атмосферним вихором з 1993 року. Цікаво, що колір плями час від часу змінюється від червоного до майже білого.

Знімок був отриманий 10 липня 2017 року, коли космічний корабель Juno з камерою JunoCam розташовувався від хмар Юпітера на відстані 11 тисяч кілометрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: