Наука

NASA виявило «втрачену» екзопланету, схожу на Землю

Share
Час читання: < 1 хв.

Космічна обсерваторія Kepler вже припинила свою місію, але результати її досліджень астрофізики вивчають досі. Одним з несподіваних відкриттів агентства NASA стала «загублена» в архівних даних планета, розмір якої майже ідентичний Землі, а знаходиться вона в населеній зоні своєї зірки.

Примітно, що космічний телескоп виявив планету з кодовим ім’ям Kepler-1649c ще кілька років тому, але через помилку комп’ютерного алгоритму вона була відкинута як «помилковий сигнал». Згідно з поточними розрахунками, вона всього в 1,06 рази більша за Землю і обертається навколо червоного карлика, отримуючи на 25% менше зоряного світла порівняно з сонячним. При цьому її орбіта значно коротша – рік на ній еквівалентний 19,5 земним дням, при цьому температура на поверхні імовірно збігається із середньою на нашій планеті.

«Цей інтригуючий, далекий світ дає нам ще більшу надію на те, що друга Земля лежить серед зірок, чекаючи, коли її виявлять. Дані, зібрані такими місіями, як Kepler, будуть і надалі давати дивовижні відкриття, так як наукове співтовариство удосконалює свої можливості знаходити перспективні планети з року в рік », – заявив Томас Зурбухен, помічник адміністратора Дирекції наукових місій NASA у Вашингтоні.

Населеність Kepler-1649c залишається під питанням – склад її атмосфери і раніше невідомий, і визначити його на відстані 300 світлових років проблематично. Крім того, вчені відзначають, що через спалахи, властивих червоним карликам, космічне тіло може піддаватися впливу небезпечної радіації. Проте результати нового дослідження стануть у нагоді для подальшого вивчення спостережуваного Всесвіту з метою пошуку потенційно придатних для життя людини світів.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: NASA
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024