Приблизний час читання: 4 хв

Учені назвали істоти, які можуть першими колонізувати Марс

0

Учені з Вагенінгенского університету (Нідерланди) назвали істот, яким першим вдасться колонізувати Марс. Це — дощові черв’яки. Вони зуміли вижити в ґрунті, що був максимально наближеним до марсіанського.

Про це повідомляє “Phys.org”.

Учені під керівництвом біолога Вігера Вемелінка за сприяння NASA створили грунт, який максимально подібний до ґрунту Червоної планети. У нього науковці “поселили” дощових черв’яків. Останні є необхідною частиною будь-якої сільськогосподарської системи. Адже розпушують твердий ґрунт та споживають рештки рослин, внаслідок чого виділяють у землю азот, фосфор і калій.

Після споживання та переробки решток рослин дощовими черв’яками утворюється гній. Він стимулює ріст рослин, особливо на сухому та вулканічному ґрунті Марса“, — розповів керівник досліджень.

Найбільшим сюрпризом для науковців, за його словами, стала поява потомства — двох молодих черв’яків.

Читайте також  Вчені виявили ознаки життя на Венері

Згодом на “марсіанському” ґрунті дослідники виростили руколу. Науковці перевірили вміст у ній шкідливих речовин і дійшли висновку, що вона придатна до вживання.

Черв’яки дуже важливі для створення екосистеми на Місяці чи Марсі. Вони можуть жити та розмножуватися в мертвій органічній речовині. Викопуючи власні нори, черв’яки поліпшують структуру ґрунту, тим самим сприяючи доступу води до рослин.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут