Приховані під землею міни-серйозна небезпека як для військових, так і для мирних жителів. Щороку від них гинуть десятки тисяч людей. Якщо ж вибухівка не спрацьовує, розкладаючись вона завдає величезної шкоди екології.
Вирішити проблему пошуку мін в грунті вирішило американське агентство оборонних досліджень DARPA. Саме воно запустило програму по створенню ГМ-бактерій. Корпорація Raytheon почала реалізувати це завдання. Крім цього, в проекті задіяні і мікробіологи Вустерського політехнічного інституту.
Вчені планують створити такі бактерії, які реагуватимуть на вибухівку флуоресценцією. Raytheon заявляє про розробку двох штамів. Один буде призначатися для великих глибин з низьким вмістом кисню. Мета іншого доповнювати його і реагувати на сигнал. Останній і сигналізуватиме людям про виявлення вибухівки.
Елісон Таггарт, один із керівників програми, заявив, що зараз вчені займаються питанням «перепрограмування» мікроорганізмів в детектори вибухівки.
На честь святкування свого 50-річчя Microsoft значно розширила можливості ШІ-помічника Copilot, зробивши його більш подібним…
Microsoft представила свій перший власний міні-ПК, який суттєво відрізняється від традиційних споживчих моделей. Пристрій створений…
Компанія Zephyr, що спеціалізується на створенні компактних відеокарт з незвичайним дизайном, представила нову модель RTX…
Apple планує розширення свого виробничого об'єкта в Бразилії у відповідь на нові тарифи, введені адміністрацією…
Моделі iPhone 17 Pro, згідно з повідомленнями, отримають оновлену камеру для зйомки з наближенням. Роздільна…
Microsoft підтвердила наявність нової проблеми з оновленням Windows 11 24H2, яке може викликати синій екран…