Астрофізики створили нейромережу, яка робить те, чого її не вчили

0

Технології штучного інтелекту, крім іншого, дозволяють моделювати різні складні структури набагато швидше, ніж це робилося раніше. Завдяки цьому нейромережі використовуються, наприклад, в медицині.

Днями стало відомо, що подібний підхід вперше випробували астрофізики, і результат виявився не тільки приголомшливим, але і трохи лякає.

Проект назвали Deep Density Displacement Model (D3M). Фактично це нейромережа, яка здатна моделювати віртуальний Всесвіт. Якщо точніше, вчені сконцентрувалися на гравітації у Всесвіті.

Для навчання нейромережі їй «згодували» 8000 подібних симуляцій високої точності, на які зазвичай йде кілька днів обчислень. На швидкі симуляції з більш низькою точністю часто йдуть хвилини.

Читайте також  У Meizu 17 запропонують ряд нових інновацій

Однак астрофізикам якимось чином вдалося створити нейромережу, яка мало того, що здатна створювати модель всесвіту за 30 мілісекунд, так ще і робить те, чого її не вчили. Зокрема, враховує зміни певних параметрів. Наприклад, концентрації темної матерії.

“Це, як якщо б ви навчали програму розпізнавання зображень, використовуючи фотографії кішок і собак, а вона в підсумку навчилася б визначати слонів. Ніхто не знає, як це відбувається.”

-Ширлі Хо (Shirley Ho) — один з авторів проекту

Але і це ще не все. Виявилося, що відносна похибка підсумкової моделі у нейромережі D3M склала 2,8%, тоді як цей же показник у моделей, створених за допомогою методу швидкої симуляції, становить близько 9,3%. І вчені поняття не мають, яким чином у них вийшло те, що вийшло.

Уточнимо, в рамках проекту моделювався Всесвіт у вигляді куба з гранню в 600 млн світлових років.

Редакція iTechUa веде канал в «Telegram». Підписуйтесь! 

Найсвіжіші новини без реклами Вам гарантуємо.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут