Categories: Наука

Астероїд, який вбив динозаврів, вдарив у «слабке місце» нашої планети

Share
Час читання: 2 хв.

Дослідники з Університету Тохоку (Японія) виявила свідчення, які вказують на те, що якби астероїд, що врізався в поверхню нашої планети 66 мільйонів років тому і сформував кратер Чіксулуб, приземлився десь в іншому місці на поверхні Землі, то наслідки його падіння не були б настільки руйнівними. У своїй новій роботі Куніо Кайхо (Kunio Kaiho) і Нага Ошіма (Naga Oshima) доводять, що падіння астероїда в якій-небудь іншій частині планети залишило б шанс вижити динозаврам.


Вчені всього світу прийшли до єдиної точки зору щодо причини вимирання динозаврів – цю подію пов’язують з падінням великого астероїда біля берегів ділянки суші, яка сьогодні відома як півострів Юкатан. Падіння цього астероїда підняло в повітря настільки великі кількості сажі та іншого матеріалу, що температура на планеті стала надто низькою (приблизно на три роки) для існування динозаврів та інших наземних тварин. Однак тепер видається, що динозаври могли б вижити, якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні планети.

У своїй роботі Кайхо і Ошима за допомогою комп’ютерного моделювання показують, що кількість сажі, яка піднялася в повітря при падінні астероїда на поверхню Землі, в основному визначається змістом «вуглеводнів» («вуглеводнів» автори статті відносять нафту, вугілля, а також кам’янисті гірські породи, які містять нафту) в тій ділянці кори нашої планети, куди потрапляє космічний камінь. Дослідники визначили, що в місці падіння астероїда, який сформував кратер Чіксулуб, щільність розподілу «вуглеводнів» є особливо високою (на 87 відсотках площі поверхні Землі щільність розподілу вуглеводнів має меншу величину). Якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні земної кулі (крім коричневої зони на фото), в повітря піднялося б значно менше сажі, і динозаври мали б реальний шанс вижити, вважають автори.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024