Categories: Наука

Астероїд, який вбив динозаврів, вдарив у «слабке місце» нашої планети

Share
Час читання: 2 хв.

Дослідники з Університету Тохоку (Японія) виявила свідчення, які вказують на те, що якби астероїд, що врізався в поверхню нашої планети 66 мільйонів років тому і сформував кратер Чіксулуб, приземлився десь в іншому місці на поверхні Землі, то наслідки його падіння не були б настільки руйнівними. У своїй новій роботі Куніо Кайхо (Kunio Kaiho) і Нага Ошіма (Naga Oshima) доводять, що падіння астероїда в якій-небудь іншій частині планети залишило б шанс вижити динозаврам.


Вчені всього світу прийшли до єдиної точки зору щодо причини вимирання динозаврів – цю подію пов’язують з падінням великого астероїда біля берегів ділянки суші, яка сьогодні відома як півострів Юкатан. Падіння цього астероїда підняло в повітря настільки великі кількості сажі та іншого матеріалу, що температура на планеті стала надто низькою (приблизно на три роки) для існування динозаврів та інших наземних тварин. Однак тепер видається, що динозаври могли б вижити, якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні планети.

У своїй роботі Кайхо і Ошима за допомогою комп’ютерного моделювання показують, що кількість сажі, яка піднялася в повітря при падінні астероїда на поверхню Землі, в основному визначається змістом «вуглеводнів» («вуглеводнів» автори статті відносять нафту, вугілля, а також кам’янисті гірські породи, які містять нафту) в тій ділянці кори нашої планети, куди потрапляє космічний камінь. Дослідники визначили, що в місці падіння астероїда, який сформував кратер Чіксулуб, щільність розподілу «вуглеводнів» є особливо високою (на 87 відсотках площі поверхні Землі щільність розподілу вуглеводнів має меншу величину). Якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні земної кулі (крім коричневої зони на фото), в повітря піднялося б значно менше сажі, і динозаври мали б реальний шанс вижити, вважають автори.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024