У НАСА перевірять унікальну систему захисту Землі за допомогою астероїда, що наближається

0
18

З метою захисту Землі у НАСА створили «Координаційний відділ планетарної оборони», який займається відстеженням потенційно небезпечних для Землі космічних тіл і координацію подальших дій із урядом, у разі реальної загрози. Тепер науковці відділу мають реальне завдання – перевірити унікальну систему і обладнання на астероїді, що пройде поблизу Землі у жовтні 2017.

Астероїд має назву 2012 ТС4. Щойно він наблизиться до землі, співробітники НАСА, спостерігатимуть за ним та визначатимуть подальшу траєкторію. Таке завдання – чудовий варіант «тренування» для вчених, яке зможе підготувати до справді небезпечної ситуації. До тестувань долучаться понад десяток лабораторій і університетів з усього світу. За словами Вішну Редді, координатора проекту, такі навчання дадуть змогу виявити сильні та обмежені можливості спостережень за об’єктами поблизу Землі.

Читайте також  Аномалії в небі над США увігнали в ступор вчених

Зараз науковці не можуть достеменно відповісти, як близько пройде астероїд, адже розрахувати точну траєкторію його руху – напрочуд складно і майже неможливо. Припускають, що 2012 ТС4 може пройти повз Землі на відстані від 6800 до 274 000 км.

Розміри астероїда 2012 ТС4 – приблизно 9х30 м. Це більше, ніж розміри Челябінського метеорита, який упав у Росії в 2013 р. Астероїд 2012 ТС4 уже наближався до Землі. У 2012 р. він пройшов на відстані, що дорівнює 1/4 відстані від Землі до Місяця. У NASA запевняють, що астероїд 2012 ТС4 і цього разу не загрожує планеті, однак надає чудову можливість для навчань і тренувань співробітників планетарної оборони.

Читайте також  NASA показало сонячну активність

Джерело: Newatlas 

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут