Машинне навчання дозволило розпізнавати нейронні кореляти емоційного стану, що веде до спроб самогубства, і передбачати такі спроби з точністю до 91 відсотка.
До сих пір всі спроби передбачити майбутню спробу самогубства зводяться, в кращому випадку, до особистих розмов і заповнення опитувальників. Але навіть ті з них, хто відвідує психолога, в більшості своїй не готові зізнатися в таких планах. У цих випадках може знадобитися штучний інтелект, створений Марселем Джаст (Marcel Just) і його колегами з Університету Карнегі – Меллон. Про нього розповідає стаття , опублікована в журналі Nature Human Behaviour.
Автори відібрали 17 дорослих добровольців з клінічно доведеними задумами суїциду і стільки ж здорових людей в якості контролю. За допомогою томографії були отримані дані про активність різних областей їх головного мозку у відповідь на набір ключових слів, який зачитувався волонтерам.
І дійсно, сильно забарвлені негативними емоціями поняття, такі як смерть або жорстокість, викликали різний відповідь в лівій верхній частині передньої кори і в передній поясній корі – областях, пов’язаних із самоідентифікацією, емоціями, ухваленням рішень. Створивши і навчивши нейронну мережу, вчені показали, що даних МРТ їй досить для того, щоб успішно визначити стан 15 з 17 схильних до суїциду і 16 з 17 осіб у контрольній групі.