Приблизний час читання: 3 хв

Вчені: Атмосферні шторми на Юпітері можуть проникати вглиб планети

0

Вчені з США встановили, що атмосферні вітри на Юпітері можуть проникати вглиб планети. За словами дослідників, фотографії повітряних потоків вдалося отримати завдяки апарату Unona, запущеного в 2011 році.

Дослідники з Обсерваторії Лазурного берега розповіли, що атмосфера Юпітера відрізняється від інших планет підвищеною активністю. Атмосферні фронти в ній пересуваються з величезною швидкістю, через що на поверхні небесного тіла постійно стоїть смог з пилу і газу. На знімках, отриманих за допомогою космічного апарату, видно, що потоки повітря в деяких частинах Юпітера йдуть в канали невідомого походження.

Читайте також  Опубліковані перші фото та повний перелік характеристик смарт-годинника Huawei Watch GT 2 Pro

Вперше дослідникам вдалося виявити невідомі канали на Юпітері кілька років тому. Тоді вчені припустили, що газовий гігант насправді має порожнисте ядро, в яке періодично проникають потужні повітряні потоки. На знімках видно, що вони рухаються з величезною швидкістю.

За словами дослідників, на Юпітері сильно спотворено гравітаційне поле, через що газ рухається по дивній траєкторії. Крім того, повітря на планеті багате воднем, через що легко проникає всередину.

джерело

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут