Учені стурбовані швидкістю танення льодовика Гренландії

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Льодовий покрив Гренландії тане швидше, ніж зазвичай.

Реклама

Учені всього світу стурбовані, інформує eizvestia.com/uk/news-ukr.

Через теплу погоду росте більше темних вородостей на льоду. Оскільки він білий, то відбиває більшу частину сонячної енергії. Однак водорості поглинають тепло, що сприяє таненню льодовика.

Професор Бостонського університету Мартін Трантер вважає, що з потеплінням клімату може рости більше темних водоростей. Тому дедалі більше частини льодовика танутимуть і підвищуватимуть рівень моря.

Якщо гренландський льодовик завтовшки до 3 км повністю розтане, то рівень моря підніметься на 7 метрів. Сьогодні швидкість танення становить приблизно 1 мм на рік. Учені кажуть, щоб повністю розтанути, потрібно багато часу. Проте вони вже зараз попереджають, якщо навіть невелика кількість льодовика розтане – це загрожує мільйонам людей, що живуть на узбережжях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: