Археологи з’ясували, що сфінкс був різнокольоровим

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Зараз повірити в це складно, але спочатку сфінкс був різнокольоровим. Такі висновки зробив американський археолог Марк Леннер.  

Реклама

Дивно, але археологи досі не можуть точно сказати, хто саме наказав звести Сфінкса. Вважається, що пам’ятник був побудований під час правління Хафра, тобто четвертої династії Старого Королівства ще в 2500 році до нашої ери, однак деякі ознаки дозволяють припустити, що монумент старший і цього віку.

Вчені стверджують, що поблизу сфінкса ще помітні крихітні краплі фарби червоного кольору на обличчі, а на тілі розводи синього і жовтого. Експерти припускають, що оригінальний образ був продуманий якраз таки в яскравих тонах. Нагадаємо, що висока фігура Сфінкса офіційно є найбільшою статуєю світу.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: