Вчені: Нові екзопланети потрібно шукати по пиловим дискам в зоряних системах

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Можливість того, що в системах, де є проплід, може бути також і можливість знаходження планет юпітерської групи, виявилася в кілька разів вища, ніж раніше припускали вчені по всьому світу.

Як виявилося, сам факт наявності в зоряних системах пилового і газового диска істотно збільшує шанси на те, що неподалік можуть бути присутніми великі об’єкти, на кшталт екзопланет. Відповідний висновок був зроблений дослідниками з штату Таллахассі, США. Вони вивчали дані, отримані більш ніж з чотирьох сотень різних систем.
Головним об’єктом для дослідження стали більш 130 зоряних систем з пиловими дисками, які вдалося знайти за допомогою телескопа NASA, а також 277 не мають такого. Вік зірок в обох групах варіювався від мільйонів до мільярда років. При цьому, в сотні систем з першої групи вже вдалося знайти екзопланети, які за розмірами та масою були в п’ять разів більші Юпітера.

Під час проведення своєї роботи вчені так і не змогли знайти нові планети, однак вивели досить цікаву закономірність.
Імовірність того, що знаходження гігантських екзопланет в зоряних системах, де є пиловий диск в дев’ять разів вища, ніж там, де їх немає.

В роботі, при цьому, безпосередньо не пояснюється, чому ж планети-гіганти викликають утворення подібного роду хмар з пилу і газу.
Є версія, згідно з якою, гравітаційне поле масивних планет перегороджує діяльності різних об’єктів, тому пил можна назвати своєрідним індикатором невідкритого світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.