Вчені прогнозують, що половина льодовиків в Північній півкулі буде випускати в повітря близько 1,5 мільярда тонн вуглекислого газу і метану. Це можна порівняти з річними викидами від спалювання викопного палива в США. Пов’язують це зі збільшенням інтенсивності нагріву частин землі, покритих тундрою.
Постійна мерзлота є товстим покриттям землі, осаду або породи, замерзла більше двох років. Науковці кажуть про можливість того, що в льодовиках знаходиться вдвічі більше вуглецю, ніж зараз в атмосфері. Отже, якщо вічна мерзлота почне танути, вугілля перетворюється в метан і вуглекислий газ. В результаті температура може піднятися ще на один градус.
Вчений Макс Холмс зі своїми колегами з дослідницького центру Вудс-Хоул зібрали зразки осаду, води і ядер з льодовиків в національному заповіднику Аляски під назвою «Дельта Юкону». Аналізуючи результати досліджень вони виявили, що температура менше на пів градуса нижче нуля на глибині трьох метрів. Виходячи з цього дослідники зробили висновок, що людство могло втратити безліч льодовиків до середини століття. Холмс заявляє, що можуть бути незворотні наслідки для світу і для всіх, хто в ньому живе. Вчені припускають, що танення льодовиків відбуватиметься протягом 1000 років.