Зонд Cassini виявив магнітну аномалію на Сатурні

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Дані з апарата Cassini показали, що нахил магнітного поля Сатурна виявився несподівано малим.

Реклама

Через цю аномалії вчені не змогли виміряти тривалість дня на планеті, повідомляє офіційний сайт NASA.

Як показали нові виміри, магнітна вісь Сатурна майже повністю збігається з його віссю обертання. Судячи з усього, магнітна вісь відхилена від осі обертання менше, ніж на 0,06 градуса. Поки вчені не можуть пояснити, звідки у Сатурна з’явилося подібне магнітне поле.

“Нахил магнітного поля Сатурна виявився набагато меншим, ніж ми припускали раніше. Цей факт вкрай важко пояснити. З цієї причини нам не вдалося виміряти довжину дня на Сатурні, але ми продовжуємо працювати над цим і шукаємо інші способи проведення замірів”, – розповідає Мішель Догерті, один з дослідників місії.

Такі складнощі в вимірах пов’язані з тим, що у Сатурна немає видимих темних плям, як, наприклад, Велика червона пляма на Юпітері. Тому, обчислювати швидкість обертання Сатурна навколо своєї осі доводиться по іншим параметрам.

Команда буде продовжувати збирати і аналізувати дані протягом решти місії Cassini, в тому числі і під час його останнього зближення з Сатурном, яке очікується у вересні. Але, судячи з усього, дані про магнітне поле планети отримають вже інші зонди.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: