Зонд Cassini виявив магнітну аномалію на Сатурні

0
20

Дані з апарата Cassini показали, що нахил магнітного поля Сатурна виявився несподівано малим.

Через цю аномалії вчені не змогли виміряти тривалість дня на планеті, повідомляє офіційний сайт NASA.

Як показали нові виміри, магнітна вісь Сатурна майже повністю збігається з його віссю обертання. Судячи з усього, магнітна вісь відхилена від осі обертання менше, ніж на 0,06 градуса. Поки вчені не можуть пояснити, звідки у Сатурна з’явилося подібне магнітне поле.

Читайте також  Аномалії в небі над США увігнали в ступор вчених

“Нахил магнітного поля Сатурна виявився набагато меншим, ніж ми припускали раніше. Цей факт вкрай важко пояснити. З цієї причини нам не вдалося виміряти довжину дня на Сатурні, але ми продовжуємо працювати над цим і шукаємо інші способи проведення замірів”, – розповідає Мішель Догерті, один з дослідників місії.

Такі складнощі в вимірах пов’язані з тим, що у Сатурна немає видимих темних плям, як, наприклад, Велика червона пляма на Юпітері. Тому, обчислювати швидкість обертання Сатурна навколо своєї осі доводиться по іншим параметрам.

Читайте також  NASA показало сонячну активність

Команда буде продовжувати збирати і аналізувати дані протягом решти місії Cassini, в тому числі і під час його останнього зближення з Сатурном, яке очікується у вересні. Але, судячи з усього, дані про магнітне поле планети отримають вже інші зонди.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут