Доведено існування плоских зірок

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Вчені розвінчали міф про загальне представлення зірок. Дослідження показали, що не всі зірки мають округлу форму, деякі з них – плоскі.

Реклама

Напевно, будь-яка дитина коли-небудь малював зірку, зображуючи її як округле тіло, або ж забезпечуючи її гострими кінцями різної кількості. Але нікому не могла прийти в голову думка про те, що зірки бувають абсолютно різних форм. Дослідження астрофізиків показали, що деякі зірки мають еліпсоїдну форму з трьома провідними осями, як це було помічено у об’єкта Пі5 Оріона, інша ж зірка, Регул, на своїй підставі якимось чином отримала ребра, які чітко виділяються з усіх боків, надаючи тим самим небесному об’єкту форму гарбуза. Остання ж з знахідок дослідників – Альфа Ерідана Ахенар – майже плоска. Дана форма обумовлена ​​надшвидким обертанням по своїй осі.

Також стало відомо, що зірки в кінці свого життєвого циклу поступово скидають верхні шари відпрацьованого «палива». Таке відкриття зробили вчені, оновивши знімки, виявлені ще в 1980-х роках. Такі зірки мають форму очей, де зіниця – час, що залишився.

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: