Наука

Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось

Share

Зникнення внутрішніх кілець Сатурна обговорюють із 1980-х років. Відомо, що вони руйнуються у верхніх шарах атмосфери планети і випадають крижаною зливою на її поверхню. Питання про те, як швидко скорочується культова система кілець, досі залишається відкритим, пише Space.com.

Коли зникнуть кільця

“В даний час дослідження показують, що кільця будуть частиною Сатурна ще кілька сотень мільйонів років”, – говорить Джеймс О’Донохью, планетолог з Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Щоб краще оцінити час життя знакових кілець Сатурна, вчені використовують око космічного телескопа «Джеймс Вебб» і наукові інструменти обсерваторії Кека на Гаваях. Вони дають змогу точніше відстежувати, як явище «кільцевого дощу» коливається протягом одного повного сезону на газовому гіганті. Нагадаємо: він триває близько семи земних років.

” />

Подання художника про те, як може виглядати Сатурн у наступні сотні мільйонів років. Внутрішні кільця планети зникнуть першими, потім повільно почнуть пропадати зовнішні кільця. Джерело: NASA/Cassini/James O’Donoghue

Раніше дані, відправлені додому з космічного корабля NASA “Кассіні”, показали, що 400-2800 кг льодових опадів щомиті обрушується на планету і нагріває її верхні шари атмосфери. За такої швидкості кільця можуть зникнути приблизно через 300 млн років. Хоча це може здатися дуже далеким, у космічних масштабах часу йдеться про «відносно швидку смерть» кілець.

Вчені відзначають: швидкість, з якою матеріал кілець падає на планету, все ще значно неясна. Кільця можуть зникнути через 100 мільйонів років, а можуть проіснувати ще 1,1 млрд. років. «Зараз ми маємо лише одну дуже широку оцінку, — уточнює О’Донох’ю. — Ми хочемо зробити більше спостережень, які звузять цей діапазон».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Космос
  • Останні записи

    iPhone Plus повторить долю iPhone mini цієї осені

    Журналіст The Information Уейн Ма поділився інформацією про те, що Apple планує відмовитися від подальшого…

    18.05.2024

    Смартфон не заряджається: що варто зробити

    Ви підключили до мобільного телефону зарядний пристрій, а акумулятор не заряджається? Не панікуйте! Цілком можливо,…

    18.05.2024

    Twitter офіційно переїхав на x.com

    Ребрендинг соціальної мережі Twitter Ілоном Маском завершено, повідомляє Engadget. Рік тому Ілон Маск розпочав ребрендинг придбаного ним…

    18.05.2024

    Google може перейти на чіпсети TSMC для Pixel 10

    Телефони Google Pixel можуть зазнати значних змін у 2025 році, оскільки, за деякими даними, компанія…

    18.05.2024

    Samsung Galaxy Z Fold 6 може отримати кращу камеру, ніж Galaxy S24

    За чутками, доладний телефон Galaxy Z Fold 6 від Samsung матиме кращу систему камер, ніж…

    18.05.2024

    Sony готує нову портативну консоль PlayStation

    У світі ігор ходять чутки про те, що Microsoft і Sony можуть створити переносні версії…

    17.05.2024