Офіційно: одразу три детектори зафіксували гравітаційні хвилі від пари чорних дір

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Щойно на прес-конференції в Італії представники об’єднаної наукової групи офіційно підтвердили першу в історії спостережень реєстрацію гравітаційних хвиль на трьох детекторах.

Реклама

Спостереження відбувались 14 серпня 2017 року, коли гравітаційний сигнал зафіксували на детекторі LIGO у Лівінгостоні, штат Луїзіана. За мить збурення простору-часу досягло другого детектора LIGO у місті Ханфорд, і, з рештою, було зафіксовано на детекторі VIRGO в Італії.

Таким чином, вчені вперше в історії зафіксували гравітаційний сигнал за допомогою планетарної мережі гравітаційних детекторів, яка розбудовувалась впродовж останніх десяти років. Цей сигнал також став четвертим офіційно підтвердженим сигналом гравітаційних хвиль в історії нової гравітаційної астрономії.

Четверте джерело гравітаційних хвиль
GW170814 – четверте джерело гравітаційних хвиль, яке було зафіксовано LIGO та VIRGO 14 серпня 2017 р., на проекції неба. LIGO/Virgo/Caltech/MIT/Leo Singer (Milky Way image: Axel Mellinger)

Джерелом виявилась пара чорних дір у іншій галактиці на відстані 1,8 чорнамільярда світлових років, які обертались довкола одна одної. Згідно з розрахунками, маса чорних дір складала 31 та 25 сонячних, а маса фінальної чорної діри після злиття стала еквівалентною 53 сонячним.

Симуляція злиття чорних дір, яке стало джерелом гравітаційного сигналу GW170814. Джерело: S. Ossokine, A. Buonanno (Max Planck Institute for Gravitational Physics), Simulating eXtreme Spacetimes project; Scientific Visualisation: T. Dietrich (Max Planck Institute for Gravitational Physics), R. Haas (NCSA)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: