Міжнародна група вчених відкрила так званий бінарний астероїд – два небесних тіла, які пов’язані силами гравітації.
Подвійний астероїд розташований між орбітами Марса і Юпітера. Дві його частини обертаються на відстані 96 кілометрів один від одного, пише Science Alert.
Астероїд 2006 VW139 (288P) був відкритий в 2006 році серед безлічі інших об’єктів, але тоді не привернув уваги вчених. Але, як показали недавні спостереження за допомогою телескопа Hubble, у цього астероїда виявилася типово кометна особливість – витягнутий хвіст. При цьому звичайні астероїди складені з твердих порід і хвіст у них не утворюється.
Крім того, Джессіка Агарваль з Інституту досліджень Сонячної системи Товариства Макса Планка і її колеги показали, що 2006 VW139 є не поодиноким тілом, а подвійним, що складається з пари приблизно рівних об’єктів.
“Ми виявили чіткі свідчення процесу сублімації водного льоду під дією посиленого сонячного випромінювання. Те ж саме відбувається при утворенні хвостів у комет”, – говорить Джесіка Агарваль.
Дослідники вважають, що астероїд 2006 VW139 розколовся близько 5000 років тому через сильне обертання і потоки пари, які відштовхнули частини один від одного. Але залишається питання, чому подвійні системи, на зразок цієї, можуть утворюватися у внутрішній частині Сонячної системи, тобто до орбіти Юпітера.